Mackenzie Dern zadebiutuje w UFC w marcu na gali UFC 222

Mackenzie Dern Instagram

Nowy Rok, to również bardzo ciekawe wiadomości, a jedną z nich jest to, że już wkrótce w organizacji UFC zadebiutuje Mackenzie Dern, znakomita zawodniczka BJJ, która ma za sobą kilka walk w MMA.

AKTUALIZACJA

Jak poinformował serwis MMAFighting.com, Mackenzie Dern stoczy swoją pierwszą walkę w UFC 3 marca w Las Vegas na gali UFC 222. Rywalką Dern będzie Ashley Yoder (5-2), która ma za sobą dwie walki w UFC i obydwie przegrane z Justine Kish i Angelą Hill.

Kiedy Mackenzie Dern (5-0) osiągnęła w Brazylijskim Jiu Jitsu wszystko, postanowiła spróbować swoich sił w MMA i zadebiutowała w tej formule w lipcu 2016 roku. Na galach Legacy FC 58 i Legacy FC 61 pokonała odpowiednio Kenię Rosas przez decyzję i Montanę Stewart przez poddanie. Następnie na galach LFA 6 i LFA 24 pokonała Katherinę Roy przez decyzję i Mandy Polk przez poddanie. W swojej ostatniej walce w grudniu i zarazem debiucie w organizacji Invicta FC, Dern pokonała przez poddanie Kalinę Medeiros na gali Invicta FC 26.

Przejście Mackenzie do organizacji Invicta oznaczał, że prędzej czy później trafi ona do UFC, ponieważ obydwie organizacje ze sobą współpracują i często talenty odkryte w kobiecej organizacji są wyławiane przez UFC.

W rozmowie z członkiem UFC Hall of Fame Forrestem Griffinem, matchmaker UFC Sean Shelby zdradził informację o tym, że Mackenzie Dern zadebiutuje w UFC. Podczas gdy Shelby nie ujawnił konkretnej daty debiutu zawodniczki, powiedział, że ma on się odbyć na początku 2018 roku. Dern ma walczyć w kategorii słomkowej 115 funtów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *