Mackenzie Dern pokonała Virnę Jandirobę na dystansie trzech rund pomimo kontuzji nosa na UFC 256

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Walka kobiet w wadze słomkowej na gali UFC 256 pomiędzy Mackenzie Dern a Virną Jandirobą zapowiadała się na znakomite starcie w grapplingu. Żadna z zawodniczek nie odniosła bowiem w swojej karierze MMA zwycięstwa przez KO/TKO.

Zamiast tego obydwie zawodniczki postawiły na zaciętą rywalizację w stójce. Mackenzie Dern, dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Świata Jiu-Jitsu, pokazała, że jej stójka i boks zaczyna się rozwijać. Dern przezwyciężyła problemy związane z prawdopodobnie złamanym nosem w drugiej rundzie, aby ostatecznie odnieść zwycięstwo przez jednogłośną decyzję na UFC Apex w Las Vegas.

W pierwszej rundzie obydwie zawodniczki próbowały ustalić swój dystans, przy czym Dern (10-1 MMA, 5-1 UFC) zwiększyła tempo. Zaczęła zadawać precyzyjne ciosy, ale w ciągu kilku minut przeszła do obszernych zamachowych. Była mistrzyni Invicta FC Jandiroba (16-2 MMA, 2-2 UFC), ze swojej strony, również wyprowadzała solidne ciosy.

W drugiej rundzie pomiędzy akcjami pojawiło się trochę brudnej gry. Przy wymianie ciosów, Dern przypadkowo uderzyła Jandirobę palcem w oko, powodując przerwę w walce. Gdy akcja została wznowiona, Dern ruszyła na Jandirobę, ale w trakcie następnej szarży, nadziała się na kolano, które prawdopodobnie złamało jej nos. Dern wylądowała na macie, ale Jandiroba nie była w stanie wiele zrobić górnej pozycji.

W trzeciej rundzie, Dern otrząsnęła się po kontuzji i kontynuowała wywieranie presji na rywalce. Trafiła mocnym prawym, natomiast Jandiroba nie była w stanie wyprowadzić żadnego poważniejszego ataku. Nieudana próba obejścia gardy skończyła się tym, że Dern zajęła pozycję z góry przed końcem rundy.

Mackenzie Dern pokonała Virnę Jandirobę przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

„Myślę, że obydwie sądziłyśmy, że będziemy rywalizowały w parterze, ale ona miała dobrą obronę przed obaleniami i starałam się pokazać moje uderzenie”, powiedziała Dern w swoim wywiadzie po walce.

Dzięki czwartej wygranej z rzędu przez decyzję w karierze, Mackenzie Dern wygrała trzecią walkę z rzędu. Virna Jandiroba przegrała pojedynek po wcześniejszych dwóch wygranych walkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *