Luke Rockhold dostał ofertę walki z Seanem Stricklandem na swój powrót do Oktagonu

Luke Rockhold Instagram

Luke Rockhold prosił o walkę w wadze średniej z rywalem z Top 10 i dostał to czego chciał w postaci oferty walki z Seanem Stricklandem.

Prezydent UFC, Dana White powiedział Aaronowi Brontsteterowi z TSN, że Luke’ owi Rockholdowi zaproponowano Seana Stricklanda jako walkę powrotną. Strickland jest obecnie sklasyfikowany na ósmej pozycji w wadze średniej, a Rockhold twierdzi, że kilku zawodników wagi średniej nie chce z nim walczyć.

„Według Dany White’a, Luke Rockhold otrzymał propozycję walki z Seanem Stricklandem jako swoim następnym przeciwnikiem.”

Po tym jak Strickland pokonał w sobotę Uriah Halla, pojawiły się komentarze, że to jest walka do zrobienia. Czołówka dywizji średniej jest już zestawiona, a to pozwala Rockholdowi dostać przeciwnika z pierwszej dziesiątki. Dzięki temu Strickland ma szansę na pojedynek z dużym nazwiskiem i byłym mistrzem i jeśli wygra, to prawdopodobnie otrzyma szansę na walkę z przeciwnikiem z pierwszej piątki.

Luke Rockhold (16-5) nie walczył od UFC 239, gdzie w swoim debiucie w wadze półciężkiej przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z Janem Błachowiczem. Wcześniej przegrał przez KO z Yoelem Romero na UFC 221 w walce o tymczasowy tytuł wagi średniej. Rockhold to były mistrz wagi średniej, który pokonał Chrisa Weidmana na UFC 194, zdobywając pas. Niestety dla Rockholda, nigdy nie obronił on pasa, gdyż w swojej pierwszej obronie tytułu przegrał przez KO z Michaelem Bispingiem. W swojej karierze odniósł wiele znaczących zwycięstw, między innymi nad Bispingiem, Lyoto Machidą i Timem Kennedym. Obecnie nie jest notowany w rankingu wagi średniej z powodu zbyt długiej przerwy.

Sean Strickland (24-3) jest po sobotniej wygranej przez decyzję z Uriah Hallem na UFC on ESPN 28 w swojej pierwszej walce wieczoru w UFC. Ma za sobą pięć wygranych walk z rzędu i posiada bilans 18-0 w wadze średniej w swojej karierze. Mimo, że w UFC jest od 2014 roku, stoczył osiem walk w wadze półśredniej i stracił dwa lata kariery z powodu wypadku motocyklowego. Jeśli Strickland skończy walkę z Rockholdem ze zwycięstwem, nie ma wątpliwości, że będzie to największa wygrana w jego karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *