Leon Edwards chce walczyć na UFC Fight Night 185 mimo wycofania się Khamzata Chimaeva. Vicente Luque i Kevin Holland chętni na zastępstwo

Twitter @ufceurope

Walczący w wadze półśredniej UFC Leon Edwards bardzo jasno określił swoje zamiary oznajmiając, że pomimo odwołania jego walki z Khamzatem Chimaevem na gali UFC Fight Night 185, nadal chce stoczyć pojedynek 20 stycznia na UFC Fight Island.

Leon Edwards miał walczyć z Khamzata Chimaeva w głównym pojedynku wieczoru karty UFC Fight Night 185. Niestety, Chimaev został zmuszony do wycofania się z walki z nieujawnionych powodów, pozostawiając Edwardsa bez przeciwnika.

Podczas gdy wydawało się, że UFC spróbuje przełożyć tę walkę na późniejszy termin, sam Edwards mówi, że jest chętny do walki 20 stycznia – czy to z Chimaevem, czy z kimś innym.

Swoje intencje „Rocky” wyraził jasno na Twitterze we wtorek po południu:

„Odpocznij Khamzacie, jestem pewien, że wkrótce się zobaczymy. Chcę jednak walczyć 20 stycznia na wyspie @danawhite @seanshelby @ufc, niech to się stanie.”

Na tym etapie, nie wiadomo, czy UFC będzie zainteresowane znalezieniem nowego przeciwnika dla Edwardsa, lub z kim mógłby walczyć. Nie brakuje mu jednak różnych opcji i propozycji.

Po tym, jak pojawiły się wieści o wycofaniu się Chimaeva z karty, Edwards został wyzwany do walki przez swojego byłego przeciwnika, Vicente Luque, a także przez wschodząca gwiazdę wagi średniej Kevina Hollanda.

„Jestem gotowy na ten rewanż z Edwardsem”, napisał Luque, który przegrał z Edwardsem przez decyzję w 2017 roku. „Wiem, że fani MMA chętnie by to obejrzeli! Zróbmy to.”

„Czekaj, słyszałem, że hotel UFC Fight Island ma wolne miejsce i potrzebuje prawdziwego mężczyzny do pracy na 20 stycznia”, napisał Holland na Twitterze, oferując Edwardsowi swoje zastępstwo.

Podczas gdy Holland i Luque są ciekawymi opcjami dla Edwardsa, możliwe jest, że UFC zestawi mu innego rywala, a mianowicie Neila Magny, który obecnie zajmuje #9 miejsce w rankingu dywizji półśredniej.

Magny był zestawiany na walkę z Michaelem Chiesa na karcie planowanej na 20 stycznia. Od początku spodziewano się, że jeśli nie dojdzie do walki Edwardsa z Chimaevem, to właśnie Magny będzie mógł wejść do tego pojedynku jako zastępstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *