KSW15: Lloret kontra Bedorf


(fot. konfrontacja.com)

Informacja ze strony KSW.

„Ponad dwieście kilogramów na ringu może oznaczać tylko jedno, że czas na pojedynek w wadze ciężkiej. Na piętnastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki” zobaczymy dwa starcia w tej kategorii wagowej. Jednym z nich będzie pojedynek Polaka Karola Bedorfa pochodzącym z Hiszpanii Rogentem Lloret’em. I to o ich pojedynku kilka słów poniżej.

 

Hiszpan to Mistrz Europy w brazylijskim jiu jitsu z 2009 roku, posiadacz czarnego pasa i jeden z czołowych zawodników MMA wagi ciężkiej w Europie. Mistrz organizacji Strength & Honor oraz ćwierćfinalista amerykańskiego turnieju „Bellator”. Jego zawodowy rekord wszechstylowej walki wręcz to dziewięć zwycięstw, dwie porażki i jeden remis.
Ma trzydzieści jeden lat, waży sto cztery kilogramy i mierzy sto dziewięćdziesiąt dwa centymetry. Mieszka i trenuje w Barcelonie, w tamtejszym klubie MMA Barcelona.

Przeciwnikiem Hiszpana będzie czołowy zawodnik „królewskiej kategorii” w Polsce, Karol Bedorf, który po ponad rocznej przerwie powraca do startów na galach organizowanych przez Federację KSW.
Pojedynek z Lloret’em to dla popularnego „Coco” nie lada wyzwanie. Stąd zapewne jego decyzja o dwukrotnym wyjeździe do Holandii i przygotowywaniu się w jednym z najlepszych klubów na świecie, w Golden Glory. Zawodnik Berserkers Team i Top Team Szczecin na KSW15 stoczy swój ósmy zawodowy pojedynek w formule MMA. Jego aktualny bilans walk to sześć zwycięstw i jedna porażka.
Ciekawostką jest też, że Karol Bedorf znalazł się w stworzonym przez portal MMA Planet rankingu fighterów, którzy powinni w niedalekiej przyszłości walczyć w najlepszej organizacji na świecie, w UFC. – Przede wszystkim jestem mile zaskoczony. Chciałbym żeby to marzenie się kiedyś spełniło, wówczas mógłbym poświęcić się temu w stu procentach i skierować całą swoją energię w przygotowania – skomentował fakt zamieszczenia go w tym rankingu.

Obaj zawodnicy mieli już możliwość rywalizowania bezpośrednio ze sobą. W 2008 roku zmierzyli się ze sobą w finale Mistrzostw Europy w brazylijskim jiu jitsu. Wtedy zwyciężył Polak. Jak będzie tym razem? Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, gdzie oprócz chwytów dozwolone są również techniki uderzane? Odpowiedź na to pytanie już 19 marca na piętnastej gali KSW.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *