KSW15: Górski kontra Puhakka

www.konfrontacja.com

 

Kilka dni temu pisaliśmy o jednym z finałów turniejowych, który odbędzie się na piętnastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki”. Dzisiaj kolej na zapowiedź drugiego z nich. Oczywiście chodzi o starcie Macieja Górskiego z Finem Niko Puhakka. Stawką tego pojedynku jest turniejowy pas KSW w wadze lekkiej.

Niko Puhakka to czołowy fighter wagi lekkiej w Europie. Weteran organizacji M-1 Global i Fight Festival. W formule MMA walczy od 2002 roku i stoczył w niej trzydzieści dwa zawodowe pojedynki. Jego aktualny bilans to dwadzieścia jeden zwycięstw i jedenaście porażek. Trenujący w Espoon Kehahait Puhakka miejsce w finale turnieju KSW zapewnił sobie dzięki dwóm wygranym, z Borysem Mańkowskim i Danny van Bergenem.
Fin do solidny wojownik. Nie walczy efektownie, ale efektywnie zachowując przy tym jeszcze nadzwyczajny spokój. Jest wszechstronnym zawodnikiem, groźnym w każdej płaszczyźnie walki.

Pojedynek z Puhakką to najważniejsza walka w karierze Macieja Górskiego. Zawodowego Mistrza Świata w karate full contact, triumfatora turnieju wagi lekkiej na gali KSW Extra czeka nie lada wyzwanie. Jednak „Highlander” już wielokrotnie udowadniał niedowiarkom, że nie należy spisywać go na straty. – Puhakka to kawał solidnego zawodnika, który ma opanowaną każdą strefę walki. Do tego ma spokój i kondycję. Będzie ciężko na papierze wygrać ten pojedynek, ale to dobrze. Góral jest tak charakterny, że fakt, że nikt na niego nie stawia napędza go do mocnych treningów. Ja wierzę w jego sukces, bo wiem, jak ciężko na niego trenuje – wyznał zapytany o ten pojedynek Łukasz Jurkowski.
Zawodnik KSW Team ma wiele atutów, które mogą przemówić na jego korzyść. Potrafi znokautować, jest bardzo szybki i na niesamowitą kondycję. Dodatkową motywacją dla „Highlandera” jest fakt, że niedawno narodziła się jemu córka Liliana i to jej, a także narzeczonej Zosi zadedykować chce zdobycie mistrzowskiego pasa.
Górski, podobnie jak jego rywal aby znaleźć się w finale musiał stoczyć dwie walki. W pierwszej z nich efektownym kopnięciem na głowę znokautował Japończyka Kazuki Tokudome, zaś w drugiej jednogłośnie na punkty pokonał Michała Mankiewicza.

Starcie Górski kontra Puhakka to rewelacyjnie zapowiadający się pojedynek z udziałem dwóch bardzo solidnych fighterów. Obaj zawodnicy mieli już wcześniej skrzyżować rękawice na jednej z fińskich gal, lecz ostatecznie do pojedynku nie doszło. – Ten gość ma niesamowitą wytrzymałość i ducha walki, lecz to ja wygram, bo mam silniejszy cios – zapowiadał wtedy Puhakka. Jak będzie? Okaże się wkrótce, lecz już teraz wiadomo, że w tym pojedynku nie ma faworyta, szanse są wyrównane i każdy z nich może wygrać.

4 thoughts on “KSW15: Górski kontra Puhakka

  1. „Fin do solidny wojownik. Nie walczy efektownie, ale efektywnie” – zgadzam się, zdecydowanie nieefektownie, nie lubię jego stylu. Super by było gdyby wygrał taki striker jak Górski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *