KSW 19: Chmielewski vs. Horwich

Dwóch bardzo doświadczonych zawodników stoczy ze sobą pojedynek na gali KSW19. Obaj są dobrze znani polskim fanom i obaj są żądni wygrania.

Już 12 maja w łódzkiej Atlas Arenie zobaczymy konfrontację Antoniego Chmielewskiego z Amerykaninem Mattem Horwichem. Walka odbędzie się w limicie wagowym do -84kg.

Antoni Chmielewski to jedna z ikon polskiego MMA. Zaczynał i tworzył historię w czasie gdy o MMA wiedziało niewiele osób. Do tej pory stoczył trzydzieści zawodowych pojedynków z czego aż dwadzieścia dwa wygrał. Ponad rok temu „Chmielu” doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł w kolanie. Szybko się jednak pozbierał i pół roku po operacji powrócił pokonując solidnego Anglika Jamesa Zikica. Na KSW19 czeka go kolejna ciężka walka z kolejnym doświadczonym przeciwnikiem i mały jubileusz, bo Chmielewski tym pojedynkiem wyrówna rekord ilości walk stoczonych na galach KSW należący do Łukasza Jurkowskiego.

Matt Horwich po raz drugi wystąpi na KSW. Mieszkający w Hollywood fighter na gali KSW17 – Revenge dał bardzo dobry pojedynek przeciwko Michałowi Materl stąd kolejne zaproszenie do Polski. Popularny „Suave” to bardzo doświadczony zawodnik z czterdziestoma zawodowymi walkami na koncie. W swojej karierze krzyżował rękawice m.in. z Krzysztofem Soszczyńskim, Thalesem Leitesem i innymi znakomitymi zawodnikami. W swoim dorobku ma dwa tytuły mistrzowskie: organizacji IFL i Powerhouse World Promotions. – Jestem szczęśliwy, że znów będę mógł walczyć w Polsce na gali KSW – powiedział Horwich.

Dwóch doświadczonych zawodników. Dwaj znakomici zawodnicy parterowi. Obaj chcą wygrać, lecz puchar dla zwycięzcy otrzymać może tylko jeden z nich. Kto nim będzie? Dowiemy się już 12 maja podczas gali KSW19.

Informacja prasowa KSW

9 thoughts on “KSW 19: Chmielewski vs. Horwich

  1. Chmiela kreują na siłę , robią z niego gwiazdę świetnego zawodnika MMA a tak naprawdę to daje słabe walki… Horwich będzie musiał go poddać albo znokautować chmiela bo na punkty raczej przegra…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *