Krajobraz po bitwie – UFC Fight Night 91: McDonald vs. Lineker #79

Getty images / UFC
Getty images / UFC

Kto tak naprawdę odniósł zwycięstwo a kto powinien wstydzić się swojego występu?

John Lineker dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną, zwycięstwo w walce z Michaelem McDonaldem dla Brazylijczyka jest trzecim od czasu przejścia do kategorii koguciej. Mocno bijący zawodnicy dywizji -61kg rozgrywali pojedynek w stójce, od początku przeważał bardziej agresywny i dynamiczny Lineker, który w trzeciej minucie walki ustrzelił rywala. John znajduje się już na piątym miejscu w rankingu wagi koguciej i jest niedaleko titleshota, w kolejnej walce mógłby zmierzyć się z wygranym walki Cody Garbrandt vs. Takeya Mizugaki.

Tony Ferguson i Lando Vannata dali niesamowitą walkę, debiutujący w UFC podopieczny Grega Jacksona postawił doświadczonemu rywalowi spory opór i w pierwszej rundzie omal nie zakończył pojedynku przez ciosy. El Cucuy zdołał się jednak pozbierać a w drugiej odsłonie poddał rywala swoim firmowym duszeniem d’arce. Dla Tony’ego to po prostu kolejne z rzędu zwycięstwo zaś dla Vannaty – dobry debiut pomimo przegranej. W kolejnym boju Ferguson mógłby zawalczyć z Rafaelem dos Anjosem.

Tim Boetsch pokonując Josha Sammana uratował swój kontrakt z UFC. Będący po trzech przegranych Barbarzyńca stał pod ścianą przed środowym pojedynkiem jednak stanął na wysokości zadania i pokonał faworyzowanego rywala. W kolejnej walce Tim mógłby zmierzyć się z kimś znajdującym się niedaleko TOP15 wagi średniej, może z Tamdanem McCrorym lub Magnusem Cedenbladem?

Daniel Omielańczuk dopisał do swojego rekordu czwarte zwycięstwo w UFC pokonując większościową decyzją Oleksiya Oliynyka. Rosjanin co prawda początkowo mocno napierał i zaliczył sporo obaleń jednak Polak w parterze zachowywał spokój a uderzeniami metodycznie rozbijał rywala. W kolejnym boju Daniel mógłby zawalczyć z Ruslanem Magomedovem lub wygranym walki Francis Ngannou vs. Bojan Mihajlović.

Louis Smolka zaprezentował się niesamowicie w starciu z Benem Nguyenem. Hawajczyk pokazał świetne umiejętności parterowe i ponad przeciętną kreatywność. Dla 24-latka to czwarta z rzędu wygrana w UFC a pokonanie doświadczonego Nguyena otworzyło mu drogę do TOP10 wagi muszej UFC. W kolejnej walce Louis mógłby zmierzyć się z Alim Bagautinovem lub Matheusem Nicolau.

Rani Yahya po raz drugi w karierze zaliczył passę trzech kolejnych zwycięstw w UFC. Podczas UFC Fight Night 91 Brazylijczyk pokonał mocnego prospekta w osobie Matthew Lopeza. 31-latek dominował grapplersko nad rywalem i ostatecznie poddał go trójkątem rękami w ostatniej minucie walki. W kolejnym boju Yahya mógłby zawalczyć z Felipe Arantesem lub Erikiem Perezem.

Michael McDonald zaliczył drugą w karierze przegraną przez nokaut padając pod naporem uderzeń Johna Linekera. Mayday od początku pojedynku zdawał się mieć ogromny respekt do siły rywala jednak mimo to wdał się z nim w bójkę i już w trzeciej minucie walki padł nieprzytomny na deski. Nokaut z rąk Linekera i wcześniejsze problemy w walce z Kaneharą sprawiają, że McDonald zaliczy spadek w rankingu wagi koguciej. W kolejnej walce Michael mógłby zmierzyć się z Robem Fontem lub Alejandro Perezem.

Ze swojego środowego występu na pewno nie jest zadowolony Josh Samman, Amerykanin poległ w starciu z Timem Boetschem. 28-latek niezbyt dobrze taktycznie rozgrywał pojedynek z Barbarzyńcą i skończył rozbity na deskach. Dobrze zapowiadający się Samman w ten sposób zaliczył drugą z rzędu przegraną co bardzo mocno wyhamowało jego zapęd do zajmowania miejsca w TOP15 wagi średniej. W kolejnym boju Josh mógłby zawalczyć z Samem Alveyem lub Eliasem Theodorou.

Passa jedenastu kolejnych zwycięstw Oleksiya Oliynyka przez poddanie została przerwana, Rosjanin na UFC Fight Night 91 przegrał pojedynek z Danielem Omielańczukiem. 39-latek nie wykazywał żadnych chęci do walki na pięści i wszelkimi sposobami dążył do grapplerskich wymian. Oleksiy ma już 39 lat i nieuchronnie zbliża się koniec jego kariery jednak jeśli Boa Constructor chce walczyć dalej to UFC bez problemu znajdzie dla niego rywala, w kolejnej walce Rosjanin może zawalczyć nawet z debiutantem.

Kyle Noke zaliczył kolejną przegraną, tym razem Australijczyk został poddany przez Keitę Nakamurę. Porażka ta boli tym bardziej, że Noke odklepał duszenie zza pleców na sekundę przed końcem drugiej odsłony. Po dwóch z rzędu przegranych z nie najwyżej notowanymi rywalami Kyle znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.

Ze swojego położenia nie jest zadowolona także Lauren Murphy, 32-latka zaliczyła trzecią przegraną w czterech ostatnich bojach i również ona nie może być pewna swoich dni w największej organizacji MMA na świecie.

A co Wam najbardziej zapadło w pamięć? Kto zasługuje na wyróżnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *