Kontuzjowany Kyoji Horiguchi wycofuje się z walki i wakuje pas RIZIN, Lorenz Larkin vs. Keita Nakamura i inne walki na Bellator Japan

Sporo zmian w rozpiskach grudniowych eventów RIZIN i Bellatora.

Niestety nie dojdzie do kolejnego starcia Kyojiego Horiguchiego (28-3) z Darrionem Caldwellem (14-3), które miało być częścią sylwestrowej gali RIZIN. Stawką pojedynku kogucich miał być mistrzowski tytuł dzierżony przez Japończyka, Horiguchi doznał poważnej kontuzji kolana i z powodu przewidywanej długiej przerwy, zwakował pas.

Lorenz Larkin (21-7 1 NC, 5-5 w UFC) poznał swojego rywala w walce na gali Bellator Japan, która odbędzie się 29 grudnia. Amerykanin będzie rywalizował z Keitą Nakamurą (34-10-2 1 NC, 4-4 w UFC).

Larkin jest obecnie na fali trzech kolejnych zwycięstw po pokonaniu Fernando Gonzaleza, Iona Pascu oraz Andreya Koreshkova. Nakamura w połowie roku opuścił UFC po przegranej w starciu z Sultanem Alievem, w amerykańskiej organizacji Japończyk stoczył 8 walk notując rekord 4-4.

W kolejnej walce reprezentantów dwóch organizacji, Goiti Yamauchi (24-4) podejmie Darona Cruickshanka (21-12 1 NC, 6-6 1 NC w UFC).

Z kolei na RIZIN 20 Patrick Mix (12-0) zmierzy się z Yukim Motoyą (23-7) a John Teixeira (23-4-2) zawalczy z Mikuru Asakurą (11-1).