Kontrowersje wokół zwycięstwa Tannera Bosera w walce z Ovincem Saint Preux na UFC Fight Night 190

Chris Unger/Zuffa LLC

Pomimo braku obozu treningowego, Tanner Boser rozprawił się przed czasem z Ovincem Saint Preux w co-main evencie gali UFC Fight Night 190 lecz jego zwycięstwo wiązało się jednak z pewnymi kontrowersjami.

Po przegranej walce z Ilirem Latifim 5 czerwca, Tanner Boser (20-8-1 MMA, 4-3 UFC) szybko powrócił do akcji w walce z Ovincem Saint Preux (25-16 MMA, 13-11 UFC), który przeszedł do wagi ciężkiej, gdy jego pierwotny przeciwnik został zmuszony do wycofania się. Boser mówił przed walką, że nie miał możliwości trenowania z powodu podróży i kwarantanny, ale nie było widać tego w jego występie, być może ze względu na mało aktywnego rywala.

Boser punktował Saint Preux ciosami i ładnym wachlarzem kopnięć, ale finisz nastąpił w drugiej rundzie, kiedy to po obaleniu przez Amerykanina, Boser zdawał się wykorzystać siatkę, aby podciągnąć się na niej i wstać, a następnie znokautował Saint Preux.

Boser wyprowadził kilka mocnych kopnięć na nogę Saint Preux. Szybkość rąk Bosera również okazała się problematyczna, ale Saint Preux zdołał uniknąć poważnych obrażeń w początkowych minutach, trzymając się na zewnątrz. Saint Preux nie miał prawie żadnej siły przebicia i był łatwym celem dla Bosera, który kopał i uderzał przez pierwsze pięć minut.

Po pierwszej rundzie narożnik Saint Preux błagał go, by podkręcił tempo i był bardziej agresywny, ale ten nie dał się przekonać. Boser karał go kolejnymi mocnymi kopnięciami, po czym Saint Preux w końcu odniósł sukces, zdobywając kluczowe obalenie. Próbował zadać kilka ciosów z góry, ale Boser przesunął się w stronę siatki, by podciągnąć się na niej i wrócić do stójki.

Kiedy już się podniósł, trafił Saint Preux czystym ciosem, który mocno nim zachwiał i posłał twarzą na matę. Boser zadał jeszcze kilka ciosów, ale sędzia Jason Herzog przerwał walkę.

Tanner Boser pokonał Ovince’a Saint Preux przez nokaut (uderzenia) – runda 2, 2:31

„Musiałem obrać odpowiedni kurs,” powiedział Boser w wywiadzie Danielowi Cormierowi po swojej wygranej. „Przegrałem trzy tygodnie temu po bardzo bliskiej decyzji. (…) Musiałem uratować lato”.