Konrad Iwanowski zadebiutuje w KSW w Dublinie, rywalem Paul Lawrence

KSW

Ekscytujące starcie pomiędzy dwoma lokalnymi półśrednimi rozpocznie irlandzką kartę KSW 40 w Dublinie 22 października.

Mieszkający w Dublinie Konrad Iwanowski (5-1, 1 KO, 2 Sub) jest najlepszym zawodnikiem wagi półśredniej w Irlandii. Urodzony w Słupsku Polak przeniósł się na Zieloną Wyspę w 2005 roku w wieku 18 lat i na miejscu zaczął karierę w MMA. W ciągu pierwszego roku zawodowej kariery zbudował imponujący bilans 4 wygranych i jednej porażki. Następnie musiał odpocząć od startów z powodu kontuzji, ale na początku 2017 powrócił, a jego siły ciosu nie wytrzymał francuski weteran Christophe Rea.

Dla 30-latka walka na KSW 40 będzie spełnieniem marzeń. Iwanowski zapowiedział, że z dumą będzie reprezentował zarówno Irlandię, jak i Polskę. Konrad ostrzega jednak swojego rywala, że z chwilą, gdy zamkną się drzwi klatki, zmienia się w prawdziwą bestię.

„Walczenie dla KSW to dla mnie wielki zaszczyt. Będę reprezentować mój kraj i zaadoptowaną ojczyznę, Irlandię. Spełniam marzenia. Chcę pokazać w KSW mój potencjał, a zacznę od spektakularnej walki na KSW 40. Zawsze szanuję moich przeciwników, ale w klatce zmieniam się w bestię. Paul Lawrence to świetny zawodnik, lecz będzie musiał zagrać w moją grę i wyjdę z tej walki zwycięsko”.

Paul Lawrence (3-1, 1 KO) trenuje w uznanym Rush Fight Academy pod okiem weterana Paula Cowzera. Lawrence dał się poznać jako jeden z najlepszych amatorów w Irlandii przed przejściem na zawodowstwo w 2015 roku. 32-latek znany jest z potężnego uderzenia, o czym przekonał się dużo bardziej doświadczony Viktoras Kontrimas, z którym Paul spotkał się w swoim debiucie.

Na KSW 40 kibice zobaczą między innymi pięciokrotnego mistrza świata Strongman Mariusza Pudzianowskiego. W Dublinie dojdzie też do niezwykle wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Normanem Parkiem w starciu, którego stawką będzie pas wagi lekkiej. Bronić tytułu wagi muszej będzie również „Królowa Przemocy”, Brazylijka Ariane Lipski.

Bilety na galę KSW 40 w Dublinie są dostępne na Ticketmaster.ie i na eBilet.pl.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *