King of Kings Płock – kolejna wielka gala K-1 w Płocku

Organizacja International Fighting Group kierowana przez Donatasa Simanaitisa zapowiedziała kolejną galę Kickboxingu w Polsce. Tym razem wybór padł na Płock, jedno z najbardziej Kickboxerskich miast w naszym kraju, znanego z solidnych zawodników Muay Thai, Kickboxingu, a przede wszystkim Kung Fu Wushu. Nie podano jeszcze nazwisk uczestników turnieju, ale możemy z większym prawdopodobieństwem wytypować uczestników gali.

Przede wszystkim na gali ma odbyć się turniej wagi lekkiej z udziałem polskich zawodników. Nasz kraj najprawdopodobniej będzie reprezentował Piotr Woźnicki, zawodnik z Płocka, Mistrz Świata K-1 Amatorów i zawodnik MMA. Piotr jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem do startu w tym turnieju. Możliwy jest również występ w turnieju Mateusza Kopca z Garudy Warszawa. Mateusz to utalentowany Kickboxer, członek kadry narodowej Muay Thai IFMA. Nie wiadomo, czy stawki turniejowej nie uzupełniłby Łukasz Rajewski. Zawodnik Ankosu jest utytułowanym Kickboxerem, w dodatku Płock jest jego miastem, jednak konflikt pomiędzy nim, a jego ojcem może doprowadzić do tego, że w ogóle nie pojawi się na gali.

Ponadto na gali spodziewany jest również występ jednego z braci Rajewskich, najprawdopodobniej będzie to były mistrz PLMMA, Sebastian. Młody zawodnik ma jednak w rodzinie konkurenta, utalentowanego Roberta jr, który z pewnością też chciałby zaprezentować się przed swoją publicznością. Nie wykluczone, że obydwaj pojawią się na gali i najprawdopodobniej tylko jeden z nich zawalczy z przeciwnikiem zza granicy.

Prawdopodobnie również Marta Chojnoska pojawi się, by stoczyć kolejną walkę w Płocku. Zawodniczka organizacji Fight Exclusive Night musi uzyskać zgodę prezesa FEN, Pawła Jóźwiaka, co raczej nie będzie trudne znając podejście Pana Prezesa do zawodników, które można śmiało nazwać ojcowskim. Chojnoska powraca do zawodowych walk po zwycięstwie nad Moniką Porażyńską, w której pokazała poprawiony boks. Na przeszkodzie mogą stanąć jedynie zawiłości managerskie, jednak jej występ raczej nie jest zagrożony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *