Kategoria | K-1

„Kilka słabych punktów” – rozmowa z Szymonem Bońskowskim

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do walki, która bez wątpienia zasługuje na miano najlepszej w pierwszej połowie 2009 roku. Oczywiście mam na myśli pojedynek Brazylijczyka Daniela Acacio z reprezentantem „KSW Team” Mamedem Khalidovem.
Nie chciałem przed samą walką zadręczać Khalidova pytaniami, dlatego pozwoliłem sobie porozmawiać z jego trenerem Szymonem Bońkowskim (na zdjęciu). Coach naturalizowanego Czeczena bez większych problemów udzielił mi odpowiedzi na pytania dotyczące przygotowania Mameda, a także drugiego z reprezentantów Arrachion MMA Olsztyn, Aslanbeka Saidova.
Poniżej cała Nasza rozmowa.

Cześć Szymon. Jeszcze kilka dni dzieli nas od pojedynku Mamed Khalidov kontra Daniel Acacio. Powiedz proszę jak przebiegają, a właściwie przebiegały jego przygotowania?
– Przygotowania przebiegły bardzo pomyślnie. Mamed bardzo ciężko przepracował ten okres. Najważniejsze, że planu przygotowań nie pokrzyżowała żadna kontuzja. Mam nadzieję, że ta praca zaowocuje piętnastego maja.
Czy razem z Pawłem Derlaczem oglądaliście pojedynki z udziałem Brazylijczyka?
– Tak, prawdopodobnie oglądaliśmy wszystkie pojedynki z udziałem Acacio, jakie są dostępne w internecie.
Co jesteś w stanie o nim powiedzieć?
– Na pewno jest to bardzo wymagający przeciwnik. Osobiście widziałem walkę Acacio na żywo w Finlandii, kiedy zmierzył się z Torem Troengiem. Pokazał się tam jako bardzo przekrojowy zawodnik. Wydaje mi się, że razem z Pawłem dostrzegliśmy kilka jego słabszych punktów.
Czy uczulałeś Mameda, by uważał na coś szczególnie podczas tego fightu?
– Mamed jest bardzo specyficznym zawodnikiem, którego nie możemy bardzo mocno nastawiać taktycznie do walki. Jakiś czas temu tak zrobiliśmy i zaowocowało to tylko nie potrzebnym spięciem. Obecnie staramy się uczulić Mameda na mocne strony lub wady jego przeciwników, ale nie ustawiamy mu ścisłej taktyki. Mamed bardzo dobrze „czuje” walkę i najlepiej mu się walczy jak stosuje to, co mu w danym momencie podpowiada intuicja.
Kilka miesięcy temu odbyło się pierwsze spotkanie „KSW Team”, gdzie przeprowadzono badania wydolnościowe. Wiem, że wspólnie z Michałem Garnysem dużo rozmawialiście o zmianach w treningu, by wyniki kolejnych testów były jeszcze lepsze. Powiedz proszę, co od tamtego czasu zmieniło się w ćwiczeniach Mameda i czy są zauważalne postępy?
– Jaki będzie wynik końcowy to pokaże nam walka, ale na tą chwilę jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Michałem Garnysem. Główną zmianą w treningu było dołączenie większej ilości biegów niż do tej pory stosowaliśmy. Również zmieniliśmy czasy pracy i odpoczynku w treningach interwałowych.
W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Michałowi, który był bardzo pomocy w tych przygotowaniach.

A jak przedstawia się forma drugiego reprezentanta Arrachion MMA Olsztyn, Aslanbeka Saidova?
– Aslan również bardzo ciężko przepracował ten okres i z jego przygotowania także jesteśmy zadowoleni.
Przyznam się szczerze, że widziałem tylko jeden pojedynek z udziałem rodaka Khalidova. Dlatego powiedz proszę, w której płaszczyźnie walki czuje się najlepiej?
– Saidov jest przekrojowym zawodnikiem i dobrze czuje się w każdej płaszczyźnie walki.
Obiektywni patrząc na skład turniejowy uważasz, że w grudniu twój zawodnik wystąpi w finale?
– Jeżeli byśmy nie uważali,że Aslan może wygrać ten turniej to byśmy go do niego nie wystawiali.
Dzięki za rozmowę. Na koniec chciałbym życzyć sobie oraz tobie i Pawłowi, żeby pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW pojechał do Olsztyna, a drugi reprezentant waszego klubu zapewnił sobie start w grudniowym finale.
– Dziękujemy bardzo. Pozdrawiam
Rozmawiał Artur Przybysz

suplementy
Tags: ,

Napisz komentarz

Dzisiaj polecamy


Najbliższa gala

Babilon MMA 16: Rutkowski vs. Runge

Data: 25.09.2020 – DPD Arena, Legionowo – Polska

Bellator Euro Series 8: Edwards vs. Van Steenis

Data: 26.09.2020 – Allianz Cloud, Mediolan – Włochy

UFC 253: Adesanya vs. Costa

Data: 26.09.2020 – Fight Island, Yas Island, Aby Zabi – ZEA

RIZIN 24: Nasukawa vs Tanaka

Data: 27.09.2020 – Saitama Super Arena, Saitama – Japonia

Zobacz więcej gal »

Współpraca

Patronat medialny

Fight24 na FB i TwitterZaprzyjaźnione kluby

fight24 mma

Polecane serwisy

Kontakt

Znajdź nas na

Informacje

Popularne tagi

Alistair Overeem Anderson Silva Bellator BJJ BJ Penn boks Brock Lesnar Cain Velasquez Dana White Dan Henderson DREAM Fedor Emelianenko fight24.pl Frank Mir Gegard Mousasi Georges St. Pierre Grappling GSP Jan Błachowicz Jon Jones Josh Barnett Junior Dos Santos K-1 kickboxing KSW Lyoto Machida Mamed Khalidov Mariusz Pudzianowski mma MMA INFO MMA News Muay Thai Nick Diaz Randy Couture Rashad Evans Shane Carwin Tito Ortiz Tomasz Drwal TUF UFC

Copyright © 2020 SFD S.A..