Khabib Nurmagomedov wyjaśnia skąd biorą się znakomici zawodnicy z Dagestanu

Pretendent do tytułu mistrza wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov pokazuje dlaczego tak wielu jego rodaków zostaje mistrzami.

Rosyjscy sportowcy w tym także ci z regionów Kaukazu wliczając w to Dagestan to urodzeni wojownicy i znakomici atleci. O tym można się przekonać nie tylko oglądając walki MMA ale także zapasy, czy też inne sporty walki. Ostatnio widać sporą liczbę zawodników z Dagestanu, którzy walczą w największych organizacjach MMA na świecie. W samym UFC mamy przecież Adlana Amagova, Rustama Khabilova, Ali Bagautinova oraz Khabiba Nurmagomedova.

Właśnie Khabib Nurmagomedov opublikował na swoim Instagramie filmik wyjaśniający jego zdaniem skąd w Dagestanie biorą się tacy zawodnicy. Być może filmik nie jest niczym specjalnym, ale kiedy pomyślimy nad tym trochę dłużej, to możemy dojść do wniosku, że to całkiem sensowna odpowiedź. Porównując to do dzieci i młodzieży siedzącej przed komputerem, TV lub z komórką w dłoni i zwalniającej się z zajęć wychowania fizycznego, otrzymamy ogromny kontrast.

5 thoughts on “Khabib Nurmagomedov wyjaśnia skąd biorą się znakomici zawodnicy z Dagestanu

  1. Tutaj Khabib nic mowic nie musial , czasem wystarczy jeden gest,mimika czy obrazek tyrajacych gimnastyke malych dzieci zamiast tysiaca slow. Maja zajawke , to samo w brazole . Maluchy nie plaszcza dupy na metinach czy jakims innym gownie , wola ( czesto musza wolec co wynika z biedy) zabawe na powietrzu laczac przyjemne z pozytecznym

  2. U nas tez kiedys tak bylo place zabaw z drabinkami jeszcze za mojego dziecinstwa, a teraz tam gdzie mieszka moja matka zaorane i parking bo po co plac zabaw, a na bogatych osiedlach place sa ale nikt z nich nie korzysta taka rzeczywistosc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *