Khabib Nurmagomedov w wadze piórkowej? Rosjanin nie wyklucza takiego rozwiązania

bleacherreport.com

Orzeł rozważa zejście do niższej kategorii wagowej.

Khabib Nurmagomedov (24-0, 8-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) miał w przeszłości problemy z zejściem do limitu wagi lekkiej (przed UFC 209 a także przed UFC 160). Przed kolejnym pojedynkiem, który stoczy podczas UFC 219, Rosjanin zapewnia, że limit wagowym zostanie wypełniony a nawet idzie dalej oznajmiając, że rozważa zejście do wagi piórkowej.

Czuję się świetnie, moja waga jest bardzo dobra. Szczerze mówiąc myślę, że moja kolejna walka może odbyć się w limicie wagi piórkowej. Myślimy nad tym, jestem skoncentrowany na Barbozie, ale zobaczymy – może zejdę do piórkowej. Najpierw z moim zespołem zobaczymy jak będę się czuł w piątek rano. Zobaczymy, zrobimy wagę.

Może zdobędę pas w dywizji lekkiej i wtedy zawalczę o pas piórkowej – mistrz kontra mistrz. Myślę, że mogę zrobić limit kategorii piórkowej.

Wielu wypomina Khabibowi wpadkę zaliczoną przed UFC 209 kiedy z powodu zbijania wagi zawodnik trafił do szpitala a walka została anulowana.

Tym razem wszystko jest inne. Zmieniłem wiele rzeczy, jem jak mistrz, trenuję jak mistrz, śpię jak mistrz – wszystko. Myślę, że tu chodzi o dojrzałość, wszystko na czym się skupiasz. Jestem bardzo podekscytowany tą walką, ważeniem – zobaczymy co się stanie. Nie chcę zbyt dużo mówić o kategoriach wagowych, w sobotę wykonamy plan.

30 grudnia podczas gali UFC 219 Nurmagomedov podejmie Edsona Barbozę (19-4, 13-4 w UFC, #4 w rankingu UFC), pojedynek ten będzie co-main eventem gali.

3 thoughts on “Khabib Nurmagomedov w wadze piórkowej? Rosjanin nie wyklucza takiego rozwiązania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *