Khabib Nurmagomedov ma odmienną wizję swojej przyszłości od tej przedstawionej przez Dana White’a

UFC Twitter

Podczas gdy prezydent UFC Dana White jest przekonany, że kariera mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova jeszcze się nie skończyła, wydaje się, że sam Nurmagomedov czuje się komfortowo z decyzją o przejściu na emeryturę. Co więcej, Rosjanin już dobrze sobie zaplanował, co chce robić w przyszłości, tej bliższej i dalszej.

Po raz pierwszy Dana White zaczął wyrażać wątpliwości co do przejścia Nurmagomedova na emeryturę kilka dni po tym, jak mistrz ogłosił to w zeszłym miesiącu podczas gali UFC 254 na której pokonał Justina Gaethje. Następnie w tym tygodniu White powiedział, że zbliżająca się walka wieczoru gali UFC 257 pomiędzy Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem nie będzie o tytuł wagi lekkiej, ponieważ wciąż należy on do Nurmagomedova i UFC nie zamierza mu go odbierać.

W czwartek, podczas rozmowy z grupą młodych ludzi, Khabib Nurmagomedov (29-0 MMA, 13-0 UFC) nie potwierdził słów White’a, a wręcz powiedział coś zupełnie sprzecznego.

„Możesz walczyć do 40. roku życia, ale powinien być cel. Miałem cel, by dotrzeć na szczyt, i dotarłem tam. Co więcej, nie mam żadnego konkurencyjnego interesu. W przyszłym roku skończę studia. Chciałbym na podstawie mojej pracy zrobić magistra, poświęcić więcej czasu na studiowanie. Kupiłem owce, chcę pracować na swojej farmie. Chciałbym się trochę rozwinąć w tej dziedzinie. Mam byki do wykarmienia. Mam krowy.”

Ogłaszając swoją emeryturę po poddaniu Justina Gaethje, Nurmagomedov powiedział, że obiecał swojej mamie, że przestanie walczyć bez pomocy ojca i trenera, Abdulmanapa, który zmarł latem z powodu komplikacji związanych z COVID-19.

Przed śmiercią Abdulmanap wyraził pragnienie, aby Khabib wywalczył rekord 30-0, a następnie zakończył karierę. Początkowo po rozmowie z Khabibem, White odniósł wrażenie, że chce on po namyśle nadal spełnić życzenie ojca.

Kolejnym dowodem na to, że Nurmagomedov może chcieć wrócić do rywalizacji, jest fakt, że pozostaje w puli testowej Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA). Zamieścił zdjęcie w tym tygodniu z takim oto podpisem.

„To 47. raz od 2015 roku, kiedy zostałem przetestowany na doping przez USADA. Pomyślcie o tych liczbach.”

One thought on “Khabib Nurmagomedov ma odmienną wizję swojej przyszłości od tej przedstawionej przez Dana White’a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *