Khabib Nurmagomedov: „Jeśli chcesz walczyć o pas wagi lekkiej, to musisz walczyć w wadze lekkiej”

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem planowany pojedynek rewanżowy Conora McGregora z Dustinem Poirierem nie będzie miał wpływu na dywizję lekką UFC.

UFC chce zorganizować pojedynek rewanżowy pomiędzy byłym podwójnym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem a byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej Dustinem Poirierem, który miałby się odbyć 23 stycznia 2021 roku na gali UFC 257. Jest to ważna walka dla obu zawodników, a zwycięzca prawdopodobnie będzie kolejnym pretendentem do walki o tytuł wagi lekkiej ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy mistrzem Khabibem Nurmagomedovem i tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje. Jednak walka McGregora z Poirierem miałaby się odbyć w kategorii półśredniej, co zasugerował trener Irlandczyka – John Kavanagh.

Rozmawiając z Aaronem Bronsteterem z TSN, Nurmagomedov powiedział, że nie uważa, że walka McGregor vs. Poirier 2 będzie coś znaczyć w dywizji lekkiej.

„Musisz (walczyć) w 155 funtach. Jeśli zawalczą w 170 lub 185, to nie jest to walka o pretendenta w wadze lekkiej. Jeśli chcesz walczyć w dywizji lekkiej o pas, to musisz walczyć w wadze lekkiej.

Jeśli chcesz walczyć o tytuł w wadze 155 funtów, to musisz zrobić w 155. Nie rozumiem, dlaczego Dustin pokazał swoją słabość. To tylko moje zdanie.”

Zdawałoby się, że Nurmagomedov powiedział rzecz oczywistą, że jeśli chcesz walczyć o pas wagi lekkiej, to pojedynek mający wyłonić pretendenta powinien odbyć się w tej samej kategorii. Jednak najwyraźniej McGregor i jego trener uważają inaczej.

To na pewno ciekawe uwagi od mistrza, ale wielu kibiców zakłada, że zwycięzca walki McGregor vs. Poirier 2 dostanie walkę o pas w wadze 155 funtów. Jednak jeśli walka miałaby się odbyć w wadze 170 funtów, mistrz nie jest tego fanem i nie ma gwarancji, że Nurmagomdov zgodzi się na walkę ze zwycięzcą jeśli wyjdzie zwycięsko z walki z Gaethje. Khabib chce, aby tytuł dywizji coś znaczył, więc kluczowe jest, aby zawodnicy zrobili limit wagi 155 funtów.

Z drugiej strony, Nurmagomedov może nie mieć wyboru. UFC może zestawić kolejną walkę o tytuł tak, jak uzna to za stosowne i najbardziej opłacalne, więc mimo że rewanż McGregora vs. Pozirierem może się odbyć w kategorii 170 funtów, nie powinno nas zdziwić jeśli UFC przyzna zwycięzcy walkę o tytuł wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *