Khabib Nurmagomedov chce uzyskać rekord 30-0, aby przejść do historii jako Floyd Mayweather MMA

Yandex

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov powiedział, że jego celem jest uzyskanie 30-0 w rekordzie zanim przejdzie na emeryturę, co byłoby według „Orła” podobnym osiągnięciem do bilansu Floyda Mayweathera Jr.

Legenda boksu Floyd Mayweather przeszedł na emeryturę z doskonałym rekordem 50-0 po pokonaniu Conora McGregora w 10. rundzie super walki w sierpniu 2017 roku. Oczywiście Mayweather wielokrotnie sugerował ewentualny powrót do rywalizacji w ciągu ostatnich kilku lat, ale biorąc pod uwagę, ile pieniędzy zarobił w trakcie swojej kariery i doskonały rekord 50-0, można zrozumieć, dlaczego nie spieszy mu się z powrotem do akcji. Doskonały rekord Mayweathera dowodzi, że jest jednym z najlepszych.

Podobnie można powiedzieć o Khabibie Nurmagomedovie, który w MMA uzyskał idealny rekord 28-0. „Orzeł” będzie miał szansę powiększyć ten rekord do 29-0, gdy zmierzy się w ten weekend z Justinem Gaethje na UFC 254, a jeśli wygra, potencjalnie mógłby dobić do 30-0 w starciu przeciwko Georgesowi St-Pierre w super walce, zanim przejdzie na emeryturę. W rozmowie z Kevinem Iole z Yahoo! Sports, Nurmagomedov wyjaśnił, dlaczego rekord 30-0 jest dla niego tak ważny i dlaczego uważa, że byłby to rekord Mayweathera w MMA.

„Szczerze mówiąc, nie wiem” – powiedział Nurmagomedov, gdy padło pytanie o to, kiedy chce przejść na emeryturę. „30-0 będzie super. Wygląda to dobrze, brzmi to dobrze. 30-0, okay. To będzie świetny rekord, to będzie jak Mayweather w MMA. Zobaczymy, jestem bardzo blisko.”

Nurmagomedov powiedział też, że jego celem jest stanie się najlepszym zawodnikiem MMA w historii i wierzy, że pokonanie Justina Gaethje w nadchodzący weekend pomoże mu osiągnąć ten cel.

„Kto wie? Ok, kończę Justina Gaethje, kończę jeszcze jednego faceta, dominuję go – myślę, że moje nazwisko na zawsze zapisze się w historii. Myślę, że moje nazwisko już zapisało się w historii, ponieważ dwa lata temu to, co się stało w walce z McGregorem nigdy nie zostanie zapomniane. Nawet po 50 latach, ludzie będą oglądać tę walkę i będą pod wrażeniem. To jest jak wtedy, gdy Muhammad Ali walczył Joe Frazierem w Manili. Ludzie nigdy nie zapomną tej walki.

Ja już przeszedłem do historii, ale potrzebuję spuścizny. Dla tej spuścizny, Justin Gaethje jest teraz znakomitym przeciwnikiem.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *