Kevin Gastelum i Efrain Escudero trenerami TUF Latin America 2

mmafighting.com
mmafighting.com

Kevin Gastelum będzie miał wkrótce sporo pracy nie tylko ze względu na przejście do wyższej kategorii, ale także ze względu na angaż w TUF Latin America 2.

Gastelum walczący do tej pory w kategorii półśredniej został zmuszony przez UFC do przejścia do kategorii średniej ze względu na problemy ze ścinaniem wagi. Kevin dostał też szansę bycia trenerem w drugim sezonie The Ultimate Fighter Latin America. Po drugiej stronie zobaczymy z kolei Efraina Escudero. Nagrania nowego sezonu rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a obejrzeć go będzie można w sierpniu. Finał odbędzie się w Meksyku, a miasto zostanie ogłoszone w późniejszym terminie.

Zarówno Gastelum jak i Escudero swoje pierwsze walki pod szyldem UFC stoczyli właśnie w The Ultimate Fighter w sezonach TUF 17: Team Jones vs. Team Sonnen oraz TUF 8: Team Nogueira vs. Team Mir Finale. Obaj nigdy nie walczyli ze sobą, ale w zapowiedzianym sezonie będą ze sobą konkurować.

Gastelum i Escudero będą trenerami zespołów wagi lekkiej i półśredniej z Meksyku i Ameryki Łacińskiej. Nazwiska zawodników będą podane w najbliższych tygodniach. W pierwszym sezonie TUF Latin America trenerami byli Cain Velasquez i Fabricio Werdum, a udział w nim brali zawodnicy wagi piórkowej i koguciej. Zwycięzcami zostali odpowiednio Yair Rodriguez i Alejandro Perez.

Kevin Gastelum (10-1), to najmłodszy zwycięzca TUF’a, którego znakomity rekord popsuła ostatnia walka z Tyronem Woodley’em na UFC 183. Efrain Escudero (23-9) w ostatniej walce wygrał przez decyzję z Rodrigo de Lima. Dla Escudero jest to trzecie podejście do rywalizacji w UFC po wcześniejszych walkach dla innych organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *