Katlyn Chookagian vs. Cynthia Calvillo na UFC 255, Michelle Waterson vs. Amanda Ribas na UFC 257

UFC

Nowe pojedynki kobiet podczas zbliżających się gal UFC.

Jak poinformowała stacja ESPN, podczas gali UFC 255 Katlyn Chookagian (14-4, 7-4 w UFC, #2 w rankingu UFC) podejmie Cynthię Calvillo (9-1-1, 6-1-1 w UFC, #4 w rankingu UFC) w wadze muszej. Z kolei podczas eventu oznaczonego numerem 257 dojdzie do starcia Michelle Waterson (18-8, 6-4 w UFC, #6 w rankingu UFC) z Amandą Ribas (10-1, 4-0 w UFC, #9 w rankingu UFC).

Chokagian powróci do rywalizacji po przegranej w październiku z Jessicą Andradę, Amerykanka została znokautowana uderzeniami na korpus w piatej minucie pojedynku. Calvillo w świetnym stylu zadebiutowała w kategorii muszej, Cynthia w czerwcu pewnie na punkty pokonała Jessicę Eye po 5-rundowym pojedynku.

Waterson w ostatniej walce pokonała Angelę Hill, w ten sposób przerwała passę porażek poniesionych w rywalizacji z Joanną Jędrzejczyk i Carlą Esparzą. Ribas do tej pory jest niepokonana w oktagonie UFC, Amanda w największej organizacji MMA na świecie pokonała m.in. Mackenzie Dern i Paige VanZant.

Gale UFC 255 i 257 odbędą się odpowiednio 23 listopada i 23 stycznia.