Karta Walk MMA Attack 2. odsłona piąta

Organizacja MMA Attack podpisała kontrakt z pierwszym polskim medalistą mistrzostw świata w Sanda. Jest nim Piotr Strus. . Jego wejście w zawodowe MMA zostało odnotowane przez portal Sherdog.com, w zestawieniu młodych europejskich talentów.
Tim Leidecker scharakteryzował Piotra następująco: „Oryginalnie kickbokser, dwudziestodwulatek z Warszawy uczy się teraz parteru pod okiem jednego z najzdolniejszych zawodników w tej płaszczyźnie w Polsce – mistrza olimpijskiego w Judo z 1996 Pawła Nastuli. Po krótkiej karierze amatorskiej, z której mógłby czerpać ringowe doświadczenie, ten student informatyki zapracował na niepokonany zawodowy rekord w MMA w ciągu ostatnich 14 miesięcy. Do największych atutów regularnego sparing partnera Janka Błachowicza należą: techniczna stójka, ringowy spokój i solidna obrona przed poddaniami.”


Piotr jest mistrzem Polski w Muay Thai i kickboxingu, startuje też w amatorskim i zawodowym Sanda. Podczas warszawskiej Gali Kings of Sanda (2011) pokonał przez TKO w 3. rundzie Białorusina Maxim Jarmolovicha. Piotr ma już za sobą pierwszy występ w Walce Wieczoru. 18 listopada 2011, na gali Fight Cup „Battle of Warsaw” pokonał (decyzja) Pawła Zalewskiego.

Piotr Strus
Klub: NASTULA TEAM, Warszawa
Data urodzenia: 1988-09-03
Wzrost: 186 cm; masa ciała: 84 kg
Rekord MMA: 7-0-0
(T)KO – 3
Decyzja – 4
Stoczone walki MMA (wszystkie wygrane)
Paweł Zalewski – decyzja – 2011;
Stanislav Molodcov – TKO – 2011;
Mateusz Gluch – decyzja – 2011;
Adam Stepnik – TKO – 2010;
Damian Herczyk – TKO – 2010;
Dawid Drobina – decyzja – 2010;
Adrian Kochanek – decyzja – 2010.

 

7 thoughts on “Karta Walk MMA Attack 2. odsłona piąta

  1. Jak na razie fajnie i rozsądnie budowana organizacja. Zbierają młodych i obiecujących zawodników. Szkoda, że zobaczymy pewnie freak show z Najmanem i mr Stejkiem w roli głównej, ale niestety na tym etapie rozwoju mma w Polsce trzeba czymś szeroką gawiedź przyciągnąć. Jak tak dalej będą się rozwijać poziomem sportowym za jakiś czas przebiją KSW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *