K-1 Max 16 pierwsze nazwiska

Tak oto wygląda rozpiska pierwszego w historii K-1 turnieju do 63 kg. Na gali w Yokohamie, która odbędzie się 5 lipca oprócz ćwierćfinałów turnieju zobaczymy także walki eliminacyjne do turnieju World Max Final 2010. W jednej z nich zobaczymy trenującego z Mauricio Shogunem Andre 'Didę’ Amade, który skrzyżuje rękawice  z Yuichiro „Jienotsu” Nagashimą.  Nagashima wygrał tegoroczny turniej japoński, a w zeszłym roku w finałowej eliminacji przegrał przed czasem z Albertem Krausem.

Wspomniany Albert Kraus zmierzy się z Hirokim Nakajimą, który doszedł do finału tegorocznego turnieju w Japonii, w którym przegrał z Nagashimą. Miejmy nadzieje, że Holender nie dozna żadnego urazu na BOTE i w pełni sił przystąpi do pojedynku z zeszłorocznym zwycięzcą turnieju KRUSH.

Dojdzie również do ciekawej konfrontacji japońskich zawodników. Yoshihiro Sato, który przegrał ostatnia na It’s Showtime 40 zmierzy się z Yuyą Yamamoto.  Sato z pewnością będzie chciał wykorzystać przewagę warunków fizycznych. Yamamoto powinniście kojarzyć z zeszłorocznych finałów Maxa, w których w półfinale przegrał z późniejszym mistrzem Giorgio Petrosyanem.

Pozostałe walki eliminacyjne do World Max 2010 oraz finał turnieju -63 kg planowane są na wrzesień. W F16 wystąpi nasz reprezentant Michał Głogowski. W rozwinięciu lista potencjalnych rywali Michała.

Giorgio Petrosyan (Italia / Satori Gladiatorium Nemesis)
Andy Souwer (Holland / Shoot Boxing Holland)