Junior dos Santos: Chcę ponownie zostać mistrzem UFC

bleacherrport.com
bleacherrport.com

Brazylijczyk mówi o zmianie klubu, zapasach i swojej przyszłości.

Od początku 2014r. do dnia dzisiejszego Junior dos Santos (17-3, 11-2 w UFC, #2 w rankingu UFC) stoczył tylko jedną walkę i nie dziwne, że wielu nie może doczekać się powrotu Cigano do oktagonu. Kolejną walkę Brazylijczyk stoczy na UFC on FOX 17 gdzie zmierzy się z Alistairem Overeemem (39-14 1 NC, 4-3 w UFC, #9 w rankingu UFC), do tego pojedynku Junior przygotowuje się w American Top Team.

Będę tu w Miami przez cały mój obóz. Byłem tutaj wcześniej by odwiedzić klub, oni wszyscy dobrze mnie traktowali, Marcus Silveira, Dan Lambert, Ricardo Liborio. Byłem zadowolony ze sposobu w jaki mnie traktują i w jaki mnie powitali, więc zdecydowałem się na to by przygotowywać się tutaj.

Cieszę się, że spędziłem trochę czasu w Nova Uniao zwłaszcza z Dede (Andre Pederneirasem). On jest świetnym człowiekiem, któremu zawsze będę wdzięczny. Ale zdecydowałem się przejść do ATT, ponieważ tutaj jest więcej zawodników wagi ciężkiej i półciężkiej, lubię ćwiczyć z półciężkimi, ponieważ oni są szybsi a ja mogę pracować nad moją szybkością. Wszystko jest prostsze tutaj w USA.

Po dołączeniu do klubu, w którym jest dużo mocnych zapaśników Cigano był pytany o to czy zastanawiał się jak wyglądałyby druga i trzecia walka z Velasquezem gdyby przygotowywał się do nich w ATT.

Nie myślałem o tym, to przeszłość ale oczywiście zapasy są tutaj mocne. Mamy tutaj wielu świetnych zawodników. Steve Mocco, który prowadzi treningi zapasów jest świetny, jego zapasy są na wysokim poziomie. Dużo się uczę, pracuję nad moimi zapasami i jiu-jitsu, dodaję kilka kopnięć z Katelem by być kompletnym zawodnikiem ale nigdy nie zapominam o boksie.

Dos Santos docenia umiejętności swojego najbliższego rywala ale też podkreśla, że on jest teraz lepszym zawodnikiem niż kiedyś.

Chce wrócić w świetnej formie zwłaszcza przeciwko komuś takiemu jak Overeem. On jest weteranem, niebezpiecznym zawodnikiem, ma dobry kickboxing a także dobry parter, dobre gilotyny i kolana tak, więc jest niebezpieczny. To będzie ciekawe wyzwanie by wrócić walką z tak dobrym przeciwnikiem i to jest to czego chcę. Chcę walczyć z najlepszymi by pokazać, że teraz jestem innym zawodnikiem. Wszystko co się stało w przeszłości, moje przegrane i walki, w których nie wyglądałem dobrze stały się, ponieważ nie byłem wystarczająco dojrzały. Teraz jestem bardziej dojrzały, cierpliwy i pewny siebie.

Brazylijczyk mówił też o tym co jest jego głównym celem.

Chcę ponownie zostać mistrzem wagi ciężkiej, pokazać, że wszystko co się stało zmieniło mnie. Jestem w dobrej formie do walki i stania się mistrzem. Jestem pewny, że tak się stanie ale nie śpieszy mi się.

Mam nadzieję na walkę o pas i rewanż przeciwko Werdumowi. On dobrze radził sobie przeciwko Velasquezowi i myślę, że może jest to jedyna okazja do zorganizowania tego rewanżu. On ma 38 lat i myślę, że to najlepszy moment na rewanż ale to już leży po stronie UFC, my teraz mamy inne walki. Mam Alistaira Overeema naprzeciwko siebie i o tym myślę. To jest to co ma znaczenie dla mnie teraz.

5 thoughts on “Junior dos Santos: Chcę ponownie zostać mistrzem UFC

  1. mysle ze jds moze to wygrac chodz forma overeema to zagadka swoja droga jest bardzo pewny siebie przed walka z juniorem ciekawie napewno bedzie lubie ich obydwóch niech wygra lepszy 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *