Josh Thomson jest zdania, że Khabib Nurmagomedov zostanie wkrótce mistrzem

ufc.com
ufc.com

Były zawodnik wagi lekkiej UFC i obecny zawodnik Bellatora Josh Thomson twierdzi, że Khabib Nurmagomedov sięgnie wkrótce po tytuł.

Thomson trenował z Khabibem w AKA i nie ma wątpliwości, że w najbliższej przyszłości The Eagle zostanie mistrzem wagi lekkiej. Zanim jednak Nurmagomedov stanie do walki o pas będzie musiał stoczyć pojedynek z Tonym Fergusonem na TUF 22 Finale. Walka ta będzie sprawdzianem formy Rosjanina po ponad półtorarocznej przerwie. Ostatni raz Khabib walczył w kwietniu zeszłego roku na UFC on FOX 11 i wygrał wówczas przez decyzję z obecnym mistrzem wagi lekkiej Rafaelem Dos Anjos.

Gdyby doszło do rewanżu, Khabib mając już jedną wygraną walkę z Rafaelem mógłby być znacznie pewniejszy i z pewnością czułby, że jest blisko zdobycia tytułu.

Takiego zdania jest również Thomson, który powiedział, że wkrótce będziemy mieć nowego mistrza.

– Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Obecny mistrz jest zawodnikiem, który już z nim przegrał i to nie była tylko zwykła porażka, on go zniszczył. Rzucał nim dookoła z wielką łatwością.

Myślicie, że Nurmagomedov ma szansę na powtórzenie tego co zrobił w pierwszej walce z Rafaelem Dos Anjos? Wiele będzie zależeć też od walki z Fergusonem i tego, jak taka długa przerwa wpłynęła na niego.

6 thoughts on “Josh Thomson jest zdania, że Khabib Nurmagomedov zostanie wkrótce mistrzem

  1. Czase pokaze. W kazdym razie mysle, ze Khabib to najpowazniejszy rywal i w cale sie nie zdziwie jak bedzie w roli faworyta z RDA. Z drugiej strony walka z Fergusonem tez moze byc dobra. Gość ma dobrą stójkę i w miare ogarniete bjj. Tylko, ze Khabib moze go zalezec 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *