Jose Aldo o walce z Cubem Swansonem, która miałaby wyłonić pretendenta do walki o pas

Fot. UFC.com

Jose Aldo nie ma nic przeciwko walce z Cubem Swansonem, która według niego wyłoniłaby pretendenta do walki o tytuł wagi piórkowej.

Obecny mistrz dywizji Max Holloway będzie bronił tytułu w walce z Frankie Edgarem pod koniec roku. To z kolei pozostawia Jose Aldo i Cuba Swansona bez walki w tym roku i w związku z tym pojawia się plan pojedynku między nimi. W rozmowie z MMAFighting.com, Aldo powiedział, że planuje stoczyć walkę jeszcze przed końcem roku.

— Rozmawiamy już w tej sprawie i poprosiłem o to, abym mógł stoczyć walkę najszybciej jak to tylko możliwe. Pozostawałem poza rywalizacją już zbyt długo i narobiło mi to trochę bałaganu. Myślę, że listopad lub grudzień, to termin kiedy znów zawalczę.

Aldo stwierdził, że walka ze Swansonem ma teraz prawdopodobnie największy sens.

— Tak, Cub jest tą opcją. Myślę, że ranking będzie taki sam, nie ma dokąd uciekać. Cub jest wysoko sklasyfikowany, zwłaszcza jako przeciwnik dla mnie. Frankie prawdopodobnie zmierzy się z Maxem, więc my moglibyśmy zawalczyć o wyłonienie nowego pretendenta.

Jose Aldo i Cub Swanson walczyli już raz ze sobą w 2009 roku na gali WEC, chociaż trudno nazwać to walką, ponieważ pojedynek zakończył się już w 8 sekundzie pierwszej rundy po tym jak Aldo znokautował Swansona latającym kolanem. Od tamtej pory Scarface zbudował swoją legendę i dziedzictwo jako mistrz dywizji piórkowej natomiast Killer Cub zyskał uznanie wśród fanów za swój styl walki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *