Jose Aldo lepszy od Pedro Munhoza w wyrównanej i zaciętej walce na UFC 265

Josh Hedges/Zuffa LLC

Jose Aldo po raz kolejny przypomniał fanom, że wciąż ma wiele do zaoferowania w Oktagonie, odnosząc cenne zwycięstwo nad Pedro Munhozem w co-main evencie gali UFC 265.

Jose Aldo (30-7 MMA, 12-6 UFC) zaprezentował znakomitą defensywę i uderzenia z kontry w ciągu trzech rund, by ostatecznie wygrać przez jednogłośną decyzję nad Pedro Munhozem (19-6 MMA, 9-6 UFC) w walce w wadze koguciej.

Munhoz od razu zajął środek Oktagonu i wyprowadził obrotowe kopnięcie. Następnie szarżował do przodu z kombinacjami przed wycofaniem się i wyprowadzeniem wielu kopnięć na nogi. Aldo, jak zwykle, czuł się komfortowo walczą z dystansu i szukając kontry, gdy Munhoz atakował. Munhoz wyprowadzał więcej ciosów, ale Aldo zadał kilka skutecznych ciosów na korpus w niezwykle wyrównanej rundzie.

Aldo podkręcił tempo w drugiej rundzie. Kontynuował wyprowadzanie mocnych sierpów na korpus i dobrze pracował swoim prostym, ale Munhoz pozostawał przy swoich niskich kopnięciach i ciosach. Aldo z opanowaniem przyjmował wszystkie ataki rywala, jednak unikał mocnych ciosów Munhoza i lokował swoje własne uderzenia w kolejnej wyrównanej rundzie.

Po tym jak przez pierwsze 10 minut walka toczyła się punkt za punkt, Aldo i Munhoz wyszli z większą agresywnością na początku trzeciej rundy. Aldo zaczął zadawać wiele uderzeń razem z jego kombinacjami i zranił Munhoza kilkoma mocnymi ciosami, które odrzuciły jego głowę do tyłu. Munhoz próbował obalać rodaka i wyprowadzać ciosy zmieniające tempo walki, ale Aldo zgrabnie unikał poważnych obrażeń. Były mistrz zadał kilka potężnych kopnięć na nogi w końcówce i odpierał ataki, gdy Munhoz nacierał na niego, zapewniając sobie zwycięstwo na kartach punktowych.

Jose Aldo pokonał Pedro Munhoza przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)

Mając teraz dwie wygrane walki w wadze 135 funtów, Aldo powiedział, że stara się o zdobycie drugiego tytuł w tej dywizji, aby dodać kolejny pas do swojego rekordu jako były mistrz wagi piórkowej.

„Chcę być mistrzem w tej dywizji i poświęcałem się temu bardzo mocno w Brazylii”, powiedział Aldo podczas wywiadu po walce. „To dlatego jestem tutaj dzisiejszego wieczoru.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *