Jorge Santiago chce podpisać kontrakt ze Strikeforce lub UFC

Mistrz wagi średniej Sengoku i zwycięzca drugiego pojedynku z Mamedem Khalidovem, Jorge Santiago (23-8-0) został zwolniony przez japońską organizację.

Menadżer Santiago, Malki Kawa nie chciał oficjalnie potwierdzić ani zaprzeczyć, że Santiago jest teraz wolnym strzelcem, lecz inne źródła podają, że Jorge chce podpisać kontrakt z jedną z największych amerykańskich organizacji.

Jorge Santiago zdobył pas wagi średniej  w styczniu 2009 roku pokonując przez poddanie Japończyka Kazuo Misaki. W swojej następnej walce przegrał w pierwszej rundzie przez TKO (uderzenia) z Mamedem Khalidovem. W maru 2010 doszło do rewanżu z naszym zawodnikiem, z którym wygrał przez jednogłośną decyzję. 22 sierpnia 2010 roku Santiago stoczył swoją ostatnią walkę w Sengoku spotykając się po raz drugi z Kazuo Misaki z którym ponownie wygrał.

Członek jednego z najlepszych klubów MMA – American Top Team, zadebiutował w organizacji Sengoku w 2008 roku, wcześniej jednak walczył w Strikeforce i UFC.  W 2007 roku wygrał turniej Grand Prix wagi średniej Strikeforce.

Kiedy fani napisali na Twitterze, że chcą zobaczyć go w Strikeforce w walce z „Jacare” Sousa, Jasonem Millerem i Robbie Lawlerem, odpowiedział: „Mam nadzieję, że to nastąpi… zobaczymy.”

Były mistrz wagi średniej Sengoku Jorge Santiago  pojawił się również na konferencji prasowej Strikeforce w Nowym Jorku w środę. Jorge udzielił krótkiego wywiadu w którym powiedział, że mógłby walczyć dla Strikeforce albo dla UFC i ma nadzieję, że za trzy miesiące stoczy kolejny pojedynek.

One thought on “Jorge Santiago chce podpisać kontrakt ze Strikeforce lub UFC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *