Jon Jones poddał się testom na wariografie, aby udowodnić swoją niewinność w kwestii oblanych testów

Getty Images

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones chwyta się dość oryginalnych sposobów, aby udowodnić wszystkim, że jest niewinny w kwestii oblanych testów antydopingowych.

Jones oblał testy antydopingowe przy okazji jego ostatniej walki na gali UFC 214 w lipcu. W walce tej „Bones” zmierzył się z mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem i wygrał tę walkę przez TKO, ale po tym jak testy przeprowadzone w dniu ważenia wykazały obecność w organizmie Jonesa Turinabolu, pojedynek został uznany jako nierozstrzygnięty. Byłemu mistrzowi w dalszym ciągu grozi zawieszenie i w najgorszym przypadku może ono trwać nawet 4 lata, ale coraz więcej pojawia się informacji o tym, że Jones może uniknąć surowej kary, a on sam chwyta się różnych sposobów, aby udowodnić wszystkim, że jest niewinny.

Jon Jones zdecydował się poddać testom na wariografie, czyli popularnie zwanym wykrywaczu kłamstw o czym poinformował zarówno serwis MMA Fighting jak i oficjalny profil JacksonWink MMA na Instagramie.

„W zeszłym miesiącu Jones poddał się testowi na wariografie w nadziei, że udowodni, że mówi prawdę o tym, że nigdy świadomie nie przyjmował Turinabolu, sterydu anabolicznego ani żadnej innej substancji poprawiającej wydajność przed jego walką na UFC 214 z Danielem Cormierem w Anaheim w Kalifornii.

Według źródeł UFC, Jones zdał ten test.

Test został przeprowadzony przez firmę PGP Polygraph & Interviewing Service w Albuquerque, N.M., w dniu 7 grudnia. Ani UFC, ani Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) nie poprosiły Jonesa o wykonanie testu.”

22 sierpnia UFC ogłosiło, że 30-letni Jones nie przeszedł testu na narkotyki/doping 28 lipca, dzień przed walką z Danielem Cormierem w której pokonał go przez TKO w trzeciej rundzie. Od tamtej pory zarówno Jones, jak i jego zespół menadżerski wielokrotnie zaprzeczali temu, że Jones świadomie zażył zabronioną substancję przed walką i przysiągł walczyć z oskarżeniami o oblany test. W wyniku otrzymanych informacji o oblanych testach Kalifornijska Komisja Sportowa (CSAC) zmieniła wynik walki na nierozstrzygnięty, a Daniel Cormier ponownie otrzymał tytuł mistrza wagi półciężkiej.

Podczas gdy Jones początkowo został tymczasowo zawieszony przez USADA w sierpniu, do tej pory nie usłyszał jeszcze oficjalnego stanowiska i wyroku CSAC lub USADA. Jego przesłuchanie w ramach CSAC odbędzie się w przyszłym miesiącu.

W 2016 r. Jones uzyskał pozytywny wynik w testach na dwie zakazane substancje, Letrozol i Clomiphene, przed galą UFC 200. Został zawieszony na rok po tym, jak sędziowie uznali go za lekkomyślnie podejmującego decyzję o zażyciu tabletki zwiększające libido, która sprawiła, że ​​test dał wynik pozytywny.

One thought on “Jon Jones poddał się testom na wariografie, aby udowodnić swoją niewinność w kwestii oblanych testów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *