John Kavanagh twierdzi, że o statusie tytułu mistrza wagi lekkiej powinni zdecydować fani MMA

Esther Lin, MMA Fighting

Trener Mistrza wagi lekkiej UFC Conora McGregora, John Kavanagh stwierdził w ostatnim wywiadzie, że o statusie tytułu mistrzowskiego dywizji lekkiej zadecydują fani.

Sytuacja związana Conorem McGregorem, jego tytułem mistrza oraz dwójki zawodników mających zawalczyć o pas, czyli Tony’ego Fergusona i Khabiba Nurmagomedova wciąż nie jest jasna i generuje ogrom komentarzy i dyskusji. Jeszcze nigdy w historii UFC nie było takiej sytuacji w której kwestia walki o tytuł była tak zagmatwana. Tytuł mistrza wciąż jest w posiadaniu Conora McGregora podczas gdy wkrótce o tytuł mają zmierzyć się tymczasowy mistrz Tony Ferguson i Khabib Nurmagomedov. Nie wiadomo jednak, czy obaj zmierzą się o tymczasowy pas, czy o niekwestionowany tytuł, który musiałby być wówczas odebrany Irlandczykowi. Sęk w tym, że UFC nie spieszy się z odebraniem mistrzowskiego pasa McGregorowi, który jeszcze nigdy w swojej karierze nie bronił tytułu.

Istnieje bardzo prawdopodobna opcja, że McGregor zostanie pozbawiony tytułu dopiero przed samą galą UFC 223, o który zawalczą Tony i Khabib. John Kavanagh przedstawił jeszcze inną opcję, a mianowicie stwierdził, że status tytułu wagi lekkiej UFC będzie zależał tylko od decyzji fanów.

„Jeśli Conor McGregor nadal jest mistrzem, myślę, że to pytanie dla fanów i forów. To jest najzabawniejsze w tej grze; czy to będzie walka o tytuł, czy nie? Myślę, że rzeczywistość jest taka, że bez względu na to, co ktoś mówi, zwycięzca tego pojedynku nie będzie czuł się mistrzem, dopóki nie pokona Conora. Ten tytuł będzie tylko dany.

Nie będą się tam czuli dobrze finansowo, ani nie będą odpowiadać na pytania, które mają do siebie lub od fanów.

Jak już powiedziałem, mam 41 lat, więc nie zamierzam zbytnio ugrzęznąć w tytułach i tym podobnych rzeczach, ale myślę, że to fajna rzecz dla fanów. To część zabawy, kupujesz pay-per-view i polemizujesz ze swoimi kumplami na ten temat.”

Co ciekawe, John Kavanagh ponownie stwierdził, że jest niesamowicie zainteresowany starciem Ferguson vs Nurmagomedov, ale „ma okropne przeczucie, że do tej walki kolejny raz nie dojdzie.”

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy też uważacie, że o statusie walki Ferguson vs Nurmagomedov oraz tytułu wagi lekkiej powinni zdecydować fani? Czy powinna to być twarda decyzja organizacji trzymającej się zasad sportu i fair play?

4 thoughts on “John Kavanagh twierdzi, że o statusie tytułu mistrza wagi lekkiej powinni zdecydować fani MMA

  1. Jak ta ruda pizxa i jego trener chcą być mistrzami to niech jak inni zawodnicy, wspinają się po strzebelkach na górę dywizji! Niech rody stoczy ze 3 walki żeby zawalczyć o pas, i jeśli już go zdobędzie to niech chociaż raz go obroni! Co to za MiSzCz co 500 dni nie broni pasa bo ma inne ważniejsze sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *