John Kavanagh: „Gdyby nie zwycięstwo Conora byłbym traktowany jak trener Rousey”

irishmirror.ie
irishmirror.ie

Po zwycięstwie Conora McGregora na UFC 194, trener John Kavanagh był porównywany z najlepszym obecnie trenerem Gregiem Jacksonem.

Irlandzki trener zdaje sobie jednak sprawę z tego, że gdyby sprawy potoczyły się inaczej i jego podopieczny przegrałby z Jose Aldo, to on sam zostałby potraktowany zupełnie inaczej. W dodatku niektórzy irlandzcy fani z zaniepokojeniem obserwowali trening Conora McGregora wyemitowany przed walką na którym Conor wykonywał niekonwencjonalne ruchy i ćwiczenia. Zdaniem Johna Kavanagha nie był powodów do niepokoju.

„Wydaje się, że teraz jestem geniuszem i że to był mój pomysł. Gdyby jednak on przegrał, zostałbym potraktowany jak biedny trener Rondy Rousey. Byłbym wtedy najgorszym człowiekiem na planecie. Tacy są fani MMA. To grupa o zmiennych poglądach.”

Mimo wszystko dla Conora McGregora i Johna Kavanagha plan się powiódł i trener chciał wyjaśnić sprawę tych oryginalnych treningów. Program Ido (idoportal.com) został wprowadzony pod koniec obozu treningowego.

„Przez ostatnie siedem czy dziesięć dni, chodziło tylko o kontrolę wagi. Wprowadziliśmy Ido i nastąpiła kompletna zmiana – to było jak yin i yang jeśli chcesz mówić o sztukach walki. Przez ostatni tydzień pracowaliśmy nad czymś lżejszym ponieważ cięższa praca była wykonana wcześniej. Chodziło o to, by utrzymać organizm z dala od kontuzji i bólu.”

Ciekawe jak John Kavanagh przygotuje teraz Conora McGregora na przejście do wagi lekkiej w 2016 roku i czy odniesie dzięki temu kolejny sukces?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *