Joe Warren myśli o Igrzyskach Olimpijskich

Amerykanin chciałby reprezentować kraj w Rio de Janeiro w 2016r.

10 dni temu Joe Warren (12-3) przeszedł do historii jako pierwszy zawodnik który w organizacji Bellator zdobył mistrzowskie pasy w dwóch kategoriach. W 2010r. Joe zdobył mistrzostwo wagi piórkowej a 10 dni temu pokonując Eduardo Dantasa (16-4) zunifikował pasy kategorii koguciej.

38-latek poza MMA myśli też o startach w zapasach.

Mam pomysł może nawet na wygranie Igrzysk Olimpijskich. Nie wiem dlaczego. Jutro są moje urodziny i to jest w mojej głowie ponownie. Jeśli Mistrzostwa Świata za rok będą w Las Vegas to byłoby super wygrać Mistrzostwa Świata w Las Vegas.”

Warren już raz zdobył złoty medal Mistrzostw Świata, w 2006r. kiedy impreza ta odbywała się w Chinach. Później w 2008r. był bliski wyjazdu na Igrzyska ale pozytywny wynik testu na obecność marihuany w organizmie przekreślił te plany. Kolejna próba miała miejsce przed kolejną edycją najważniejszej sportowej imprezy.

Próbowałem ostatnim razem. Pat Curran znokautował mnie tydzień przed eliminacjami. Przegrałem eliminacje ale chyba nie powinienem stawiać zapasów na pierwszym miejscu. Nie sądziłem, że w tym wieku będę mówił to jeszcze raz ale jestem szybszy, silniejszy, lżejszy, starszy i te wszystkie rzeczy czynią zapaśnika lepszym. Nie wiem. To jest możliwe.”

38-latkowi ambicji nie można odmówić. Ciekawe czy uda mu się spełnić swoje cele.