Joe Silva: „Nigdy nie złożyliśmy oferty Mousasiemu”

Wypowiedź CindyO (związanej z Zuffa) z forum MMA Underground, z wyjaśnieniem od Joe Silvy:

„Mousasi zadzwonił do niego w sobotę, ponieważ podejrzewał, że został okłamany przez jego managera, Appy Echteld, w związku z ofertą $40,000/$40,000 z UFC i wtedy namówił go do zaakceptowania oferty Strikeforce. Według Mousasiego, to było mniej niż połowa kwoty z umowy, którą miał z Affliction, ale zaufał swojemu managerowi i podpisał kontrakt ze Strikeforce. UFC uhonorowałaby kontrakt z Affliction na kwotę $125,000 plus premia za wygraną, jeśli Mousasi podpsiałby konktrakt z nimi.”

W przeciwieństwie do oświadczenia M-1, że Mousasi był przy telefonie podczas negocjacji z  Joe Silvą za jego usługi, Joe stanowczo temu zaprzecza. Jeśli to byłaby prawda, to Mousasi nie miałby powodu, żeby dzwonić do Silvy i kwestionować ofertę $40,000/$40,000 od UFC.”

Na forum Sherdoga z kolei, Carmichael Dave umieścił oficjalną wersję:

„A więc oferta 40/40 była zapewne nieprawdziwa, tak?”

„Nie tylko nie złożyliśmy oferty, ale też nie rozważaliśmy kontraktu z Affliction i jego warunków. Więc cokolwiek Affliction mu zapłaciła, to my to zaakceptowaliśmy i na pewno było to dużo więcej niż 40/40,” – mówi Joe Silva.”

Ostatecznie: M-1 okłamała Mousasiego, żeby go skłonić do podpisania takiej umowy, jaką oni chcieli. Patrzyli tylko na własny interes, nie na jego. Naruszyli swoje obowiązki wobec klienta. Fakt, że Joe powiedział, że nie złożyli oferty, jeszcze pogarsza sprawę. To znaczy, że zamiast zwykłego kłamania na temat kwot, dodatkowo ucięli wszystkie potencjalne negocjacje twierdząc, że została złożona marna oferta zanim UFC miała szansę ustalić punkt startowy negocjacji.

3 thoughts on “Joe Silva: „Nigdy nie złożyliśmy oferty Mousasiemu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *