Jewtuszko kontra Sowiński na gali KSW17

Potwierdzamy drugi pojedynek listopadowego widowiska KSW17 – Revenge. Zmierzą się w nim czołowi fighterzy wagi lekkiej w Polsce, Maciej Jewtuszko i Artur Sowiński.

Jewtuszko, który na co dzień pracuje w Szczecinie jako strażak to absolutny numer jeden wagi lekkiej w naszym kraju. Ostatnie dwa pojedynki stoczył za oceanem na galach WEC i UFC. Po niespełna rocznej przerwie od startów w Polsce powraca i zobaczymy go na siedemnastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki”. Popularny „Irokez” to kolejny zawodnik szczecińskiego klubu Berserkers Team, którego będziemy mogli oglądać podczas listopadowej gali. Jego zawodowy rekord w formule MMA to osiem zwycięstw i tylko jedna porażka. Walczy bardzo efektownie, nieprzewidywalnie i na pewno pojedynek z jego udziałem będzie cieszyć oko wszystkich fanów wszechstylowej walki wręcz.

Rywalem Jewtuszki, znany pod pseudonimem „Kornik” to podopieczny Tomasza Brondera z klubu Silesian Cage Club Katowice. Podczas gali KSW17 stoczy swoją czwartą i chyba najtrudniejszą walkę dla Federacji KSW. Dwudziestoczteroletni Sowiński na zawodowych ringach stoczył szesnaście pojedynków. Jedenaście razy wygrywał i pięć razy przegrywał. Podobnie jak jego najbliższy przeciwnik lubi walczyć efektownie i nie unika wymian. Jest numerem cztery w Polskiem rankingu wagi lekkiej.

Zatem czeka nas kolejny interesujący pojedynek w którym zobaczymy dwóch reprezentantów naszego kraju. Kto wygra? Pomorzanin czy Ślązak? Dowiemy się wkrótce…

One thought on “Jewtuszko kontra Sowiński na gali KSW17

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *