Jessica Penne pokonała Karolinę Kowalkiewicz przez poddanie na UFC 265

Josh Hedges/Zuffa LLC

Jessica Penne odniosła drugie zwycięstwo po powrocie po około czteroletniej przerwie. Na gali UFC 265 poddała Karolinę Kowalkiewicz.

Jessica Penne (14-5 MMA, 3-3 UFC) poddała Karolinę Kowalkiewicz (12-7 MMA, 5-7 UFC) sprawiając jej piątą porażką z rzędu w wadze słomkowej. Amerykanka poddała Polkę przez balachę na rękę w pierwszej rundzie.

Walka szybko przeniosła się do parteru, a stamtąd Penne zabrała się do pracy. Penne przeszła na pozycję do poddania, wychwytując rękę Kowalkiewicz i zmuszając ją do odklepania walki.

Jessica Penne pokonała Karolinę Kowalkiewicz przez poddanie (armbar) – runda 1, 4:32

Penne była bardzo wzruszona po walce. Jej przerwa od sportu wynikała z zawieszenia przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA), które ostatecznie zostało zredukowane w kontrowersyjnych okolicznościach, a teraz 38-latka wygrała drugą walkę od czasu powrotu.

„Jestem tak szczęśliwa, że tu jestem” – powiedziała Penne w wywiadzie po walce. „Nigdy nie sądziłam, że znów tu będę, więc chcę po prostu jak najlepiej wykorzystać każdą okazję, jaką mam.”

Dla Karoliny Kowalkiewicz jest to niestety piąta porażka z rzędu, która może doprowadzić do zakończenia jej kariery w UFC. Kowalkiewicz przegrała walki z Jessicą Andrade przez nokaut oraz z Michelle Waterson, Alexą Grasso i Yan Xiaonan przez decyzje i teraz z Jessicą Penne przez poddanie. Ostatnią wygraną Kowalkiewicz było zwycięstwo przez niejednogłośną decyzję z Felice Herrig w kwietniu 2018 roku.