Jessica Andrade wiąże swoją przyszłość z rywalizacją w wadze piórkowej w UFC

Jessica Andrade Instagram

Była mistrzyni wagi słomkowej, a obecnie zawodniczka dywizji muszej UFC Jessica Andrade chce zapisać się w historii i przenieść się w przyszłości do kategorii piórkowej.

Jessica Andrade walczyła wcześniej w wadze 135 i 115 funtów, a w ten weekend na gali UFC Fight Night 180 (UFC Fight Island 6) zawalczy w trzeciej kategorii wagowej, kiedy zadebiutuje w wadze muszej w walce z Katlyn Chookagian. To pierwsza zawodniczka w historii UFC, która będzie rywalizowała w trzech kategoriach wagowych. Po zwycięstwie nad Chookagian, Andrade może być w stanie stanąć do walki z mistrzynią dywizji muszej Valentiną Shevchenko w 2021 roku.

Podczas gdy większość fanów i mediów uważa, że Andrade zakończy swoją karierę w UFC walcząc w wadze 125 funtów, okazuje się, że Brazylijka nie zamierza osiąść w tej kategorii. Rozmawiając z dziennikarzami na Fight Island przed sobotnią galą, Andrade powiedziała, że niekoniecznie zatrzyma się na trzech kategoriach wagowych, ponieważ wyraziła zainteresowanie przejściem w przyszłości do dywizji piórkowej.

„To jeszcze jeden rekord, to jeszcze jedna rzecz, którą robię. Cieszę się, że jestem reprezentantką tej firmy i potrafię walczyć gdziekolwiek. Chcę walczyć w wadze piórkowej, może. Podejmę każde wyzwanie.”

Mierząca zaledwie 155 cm wysokości, Andrade była zbyt mała w wadze koguciej, gdy po raz pierwszy trafiła do UFC, co skłoniło ją do zejścia do 115 funtów. To właśnie w wadze słomkowej została mistrzynią UFC po nokaucie slamem w walce z Rose Namajunas w maju 2019 roku, odbierając jej pas. Jednak po tym, jak została znokautowana przez Weili Zhang, Andrade poniosła kolejną porażkę przez niejednogłośną decyzję z Namajunas w rewanżu, co skłoniło ją do przeniesienia się do dywizji muszej.

Mimo, że Andrade przed walką z Chookagian ma dwie przegrane walki, nadal cieszy się uznaniem wśród bukmacherów, ponieważ obecnie jest faworytką zakładów. Końcówka rywalizacji w wadze słomkowej może nie poszedł zgodnie z planem, ale być może Andrade uda się osiągnąć sukces w dywizji muszej, a w przyszłości być może również w dywizji piórkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *