„Jeśli pokażą mi coś spektakularnego i sprawią, że będę chciał wrócić i walczyć…” – Khabib Nurmagomedov przedstawił swoje stanowisko dotyczące powrotu do Oktagonu

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Poznaliśmy szczegóły piątkowej rozmowy prezydenta UFC Dana White’a z Khabibem Nurmagomedovem dotyczącej statusu tytułu wagi lekkiej oraz przyszłości mistrza. Wynik rozmowy jest dosyć zaskakujący.

Podczas transmisji gali UFC on ABC 1, Dana White powiedział, że przyszłość Khabiba Nurmagomedova zależy od tego, co stanie się w przyszłym tygodniu podczas gali UFC 257 na której Conor McGregor zmierzy się z Dustinem Poirierem w rewanżu, a Michael Chandler spotyka się z Danem Hookerem. Również Charles Oliveira może włączyć się do gry.

„Jego słowa do mnie brzmiały: „Będę oglądał tę walkę.” Powiedział: „Nigdy nie wstrzymam dywizji, nie będę trzymał pasa i trzymał go z dala od kogokolwiek innego. Jeśli ci faceci zrobią coś spektakularnego, pokażą mi coś spektakularnego i sprawią, że będę chciał wrócić i walczyć…”

Mam więc wrażenie, że jeśli któryś z nich da dobry występ, a może to być w co-main evencie lub walce wieczoru, i pomyślał, że Oliveira wyglądał dobrze (w walce z Tonym Fergusonem). …Jeśli ci faceci potrafią zrobić coś specjalnego, Khabib będzie z nimi walczył.”

Nurmagomedov ogłosił przejście na emeryturę w MMA w październiku, po tym jak odniósł zwycięstwo nad Justinem Gaethje na UFC 254. Po śmierci ojca i głównego trenera, Abdulmanapa, w lecie, Nurmagomedov obiecał matce, że nie będzie już walczył, mimo początkowych aspiracji do uzyskania rekordu 30-0 w swojej karierze.

White nie wydawał się być całkowicie przekonany co do tego, że Nurmagomedov zdecyduje się zakończyć swoją karierę. Wielokrotnie powtarzał, że zamierza spotkać się z „Orłem” podczas powrotu na „Fight Island” i czuł, że może przekonać Rosjanina na co najmniej jedną walkę. Dla White’a, rewanż z McGregorem byłby dla niego idealnym scenariuszem.

Pojedynek Poirier vs McGregor 2 w wadze lekkiej, jest rewanżem za walkę w wadze piórkowej na UFC 178 z września 2014 roku, w której „The Notorious” wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie. Walka ta będzie głównym pojedynkiem gali UFC 257, a jej co-main eventem będzie walka w wadze lekkiej między Danem Hookerem a debiutującym w UFC Michaelem Chandlerem. Gala odbędzie się w Etihad Arena na Yas Island w Abu Zabi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *