Jędrzejczyk: „Kowalkiewicz nigdy nie będzie wystarczająco dobra na mnie”

sherdog.com
sherdog.com

Mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk nie narzeka na brak zajęć.

Pod koniec czerwca obroniła pas UFC w walce z Jessiką Penne, później przeszła operację kciuka, który złamała w tym starciu, brała udział w pokazie strojów Reebok, w fight week w Las Vegas oraz była gościem UFC Night Night Glasgow. Była także obecna na mistrzostwach świata IMMAF, gdzie udzieliła kilku wywiadów, w tym bardzo ciekawego dla Wombat Sports.

Jędrzejczyk potwierdziła, że jest to jej pierwsza poważna kontuzja. Ponadto przyznała, że zastanawia się nad wizytą w Brazylii na UFC 190, jednak z uwagi na odległość pomiędzy Brazylią i Polską, a także faktem że mistrzyni potrzebuje trochę czasu na odpoczynek, raczej był to luźny pomysł, niż poważny zamiar.

Następnie została zapytana:

Wombat Sports: Krążą plotki, że inna Polka, walcząca w Invicta FC Karolina Kowalkiewicz może niebawem podpisać kontrakt z UFC. Co myślisz o jej obecności w UFC?

Joanna Jędrzejczyk: Kim jest Karolina? (śmiech) Oczywiście, znam ją. Ludzie w Polsce marzą o tej walce. Nie wiem, czy do niej dojdzie. Nie myślałam o tym. Skupiam się na trenowaniu i na kolejnej przeciwniczce. Karolina jeszcze nie jest częścią UFC, więc zobaczymy.

W.S.: Jest niepokonana i może być jedną z czołowych zawodniczek w UFC…

JJ: Ale nie jest wystarczająco dobra dla mnie (żeby z nią walczyć).

W.S.: Przynajmniej nie teraz…

JJ: Nie, nigdy nie będzie.

Joanna została jeszcze zapytana, co sądzi o zawodniczkach wagi słomkowej UFC. Stwierdziła, że kategoria jest jeszcze młoda i cały czas się rozwija. JJ cieszy się z zakontraktowania Jessiki Aguilar, do niedawna uważanej za najlepszą zawodniczkę wagi 115 funtów. Jędrzejczyk cieszy się na walki, które są przed nią, zamierza ciężko trenować i nadal wygrywać.

10 thoughts on “Jędrzejczyk: „Kowalkiewicz nigdy nie będzie wystarczająco dobra na mnie”

  1. Zwracając uwagę nie na słowa a aktualną formę obu zawodniczek można rzec, że JJ jest w w życiowej formie. Śmiało można stwierdzić, że na tym etapie Karolina dostałaby lanie. Jednak w wysokiej formie się bywa…wielu czołowych zawodników w ten sposób się woziło i później to ich powieźli. Więc więcej pokory do zawodników nie zaszkodzi.

  2. To jest styl JJ można to odebrać jako zadufanie a można jako pewność siebie i pozytywne nastawienie … mistrzowie muszą myśleć o sobie w kategorii niepokonanych inaczej nie utrzymają pasa długo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *