Jared Cannonier wrócił po przerwie i odniósł zwycięstwo nad Kelvinem Gastelumem na UFC on ESPN 29

Chris Unger/Zuffa LLC

Jared Cannonier wrócił do Oktagonu po porażce i dłuższej przerwie odnosząc zwycięstwo nad Kelvinem Gastelumem w walce wieczoru gali UFC on ESPN 29.

W sobotnim pojedynku wieczoru gali UFC on ESPN 29, Jared Cannonier (14-5 MMA, 7-5 UFC) pokonał Kelvina Gasteluma (17-8 MMA, 11-8 UFC) przez jednogłośną decyzję. Walka w wadze średniej odbyła się w UFC Apex w Las Vegas.

Gastelum i Cannonier walczyli przez pięć rund. O ile w pierwszych dwóch rundach to Gastelum wydawał się wyprowadzać skuteczniejsze ciosy, to statystyki podczas transmisji wskazywały, że Cannonier skutecznie przeważał go w ataku.

W trzeciej rundzie Cannonier trafił czystym sierpowym – pierwszym naprawdę znaczącym ciosem w walce. Cios powalił Gasteluma na macie, ale udało mu się wrócić do stójki i przetrwać szarżę Cannoniera.

Kiedy rozpoczęła się czwarta runda, obaj panowie zachowali stosunkowo sporo sił. Przy metodycznym podejściu Gasteluma do zadawania ciosów, Cannonier trafił go podbródkowym. Gastelum, bardziej wytrącony z równowagi niż zraniony, ponownie upadł na matę – i ponownie podniósł się, jakby niezrażony tym, co się stało.

Ostatnia runda to walka na punkty, z wyjątkiem próby obalenia w wykonaniu Gasteluma. Gastelum na krótko wychwycił nogi Cannoniera i obydwaj runęli na matę, ale tylko na kilka sekund. Po rozdzieleniu się, Cannonier obronił kolejną próbę Gasteluma. W ostatniej minucie Cannonier został trafiony w oko i choć Gastelum kolejny raz poszedł po sprowadzenie, zdołał się przed nim obronić.

Jared Cannonier pokonał Kelvina Gasteluma przez jednogłośną decyzję (48-47, 48-47, 48-47)

Powrót Cannoniera po prawie rocznej przerwie spowodowanej wielokrotnymi operacjami ręki zakończył się sukcesem. Po przegranej w październiku 2020 roku z byłym mistrzem UFC w wadze średniej Robertem Whittakerem, w której to walce doznał kontuzji ramienia, powrócił na ścieżkę zwycięstw. Cannonier ma obecnie bilans 4-1, odkąd przeszedł do wagi średniej w 2018 roku.

Dla Gasteluma, który ma 29 lat, przegrana ta jest jego czwartą porażką w pięciu walkach. Pomimo jego starań o zwiększenie zwycięstw, Gastelum udowodnił, że jest wytrzymały i konkurencyjny, ponieważ cztery z tych porażek przyszły przez decyzję.