Iwona Nieroda vs Gabriella Mezei, kickboxerski pojedynek pań na gali FEN 12

fen12-nieroda-vs-mezei

Międzynarodowe kobiece starcie w formule K-1 dopełnia kartę walk gali FEN 12 Feel the Force, która już w najbliższy piątek, 20 maja, odbędzie się w Hali Stulecia, we Wrocławiu. Wielokrotna polska Mistrzyni Świata, Iwona Nieroda z Diamentu Pstrągowa zmierzy się z  utalentowaną Rumunką, Gabrielle Mezei, reprezentującą klub Cobra SfantuGheorge. Pojedynek zakontraktowany jest w kategorii do 56 kg.

Kontynuujemy tradycję kobiecych walk w organizacji FEN i jak zawsze stawiamy na najlepsze zawodniczki nie tylko na poziomie krajowym. Iwona jest w światowej elicie zawodniczek amatorskich i zawodowych. Chcemy, by u nas rozwijała swój talent. Mezei jest bardzo waleczna. To taki chuligan w spódnicy. Typ „chłopaczary” i „dziewczyny z sąsiedztwa” co zawsze pomoże chłopakom z dzielnicy bić się o każdy róg ulicy. Lubi i umie się bić, ale liczymy na jej sportową postawę. Wiem że chce pokazać siłę rumuńskiego Kickboxingu i siłę swoich pięści. Wierzę, że z Iwoną stoczy prawdziwą bitwę. Już dziś zapraszam całe środowisko kickboxerskie na tą walkę” – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes organizacji FEN.

Iwona Nieroda ma 25 lat i uchodzi za jedną najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich zawodniczek. Potwierdzają to jej wyniki i występy. Trzy amatorskie tytuły Mistrzyni Świata WAKO (2008, 2011, 2015) i bardzo cenione dwa zawodowe Wako-Pro (2013, 2014) nie wymagają dodatkowej rekomendacji. Iwona jest także amatorską Mistrzynią Europy i dwukrotnie zdobywała Puchar Świata w 2013 i 2015 roku. W debiucie w naszej organizacji na gali FEN 11 pokonała w trudnym pojedynku mistrzynię świata Muay Thai, Judytę Niepogodę, wydłużając swój zawodowy bilans do 8 wygranych bez porażki. Jej trenerem jest Jerzy Pilarz, a idolem legendarny Marek Piotrowski. Na co dzień Rzeszowianka jest instruktorem gimnastyki dla dzieci i wykładowcą w szkole policealnej.

22-letnia Gabriella Mezei to wielokrotna mistrzyni Rumunii w Kickboxingu we wszystkich kategoriach wiekowych. Mimo, iż nie ma na koncie tylu tytułów co Polka, to ma za sobą zdobyty pas mistrzyni K-1 Grand Prix Tracia. Dodatkowo rumuńska zawodniczka o przydomku „Kobrak”, walczy w zawodowym boksie, który jest jej wielką pasją i w którym wygrała do tej pory 7 pojedynków. W formule K-1 bojowa zawodniczka wygrała 8 walk, a 5 przegrała. Gabriella jest przedstawicielką węgierskiej mniejszości w Rumunii i zajmuje się szkoleniem młodzieży. Jej trenerem jest Francisc Pap.

Mamy nadzieję, że pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach www.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *