Israel Adesanya przekreślił swoje marzenie o rywalizacji w Nowej Zelandii

Chris Mckeen/Stuff

Mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya oznajmił, że już nigdy nie będzie walczył w Nowej Zelandii.

Wypowiadając się na swoim oficjalnym kanale YouTube, Adesanya skrytykował działania rządu i jego instytucji za złe potraktowanie jego kolegi z drużyny Dana Hookera oraz wyraził frustracje związane z systemem MIQ (Managed isolation and quarantine – zarządzanie izolacją i kwarantanną).

Odkąd został mistrzem UFC w 2019 roku, Adesanya jasno wyraził swoje pragnienie obrony tytułu w wadze średniej na swoim terenie w Nowej Zelandii.

Jednak 32-latek, który nie walczył u siebie w domu od czasu dołączenia do UFC na początku 2018 roku, powiedział w rozmowie z Radio New Zealand, że te marzenia są już martwe.

„Już nigdy więcej nie zobaczycie mnie walczącego w Nowej Zelandii.

Wszystkie te pieniądze, mogą je zdobyć z innego miejsca. Ich zawodnicy rugby, ich zawodnicy krykieta i wszyscy inni, którym dają zwolnienia, ale nigdy, przenigdy więcej nie zobaczysz mnie walczącego na tych wybrzeżach.

To było jedno z moich marzeń, aby stać na środku stadionu na moim podwórku. To marzenie jest już martwe… po prostu tak się teraz czuję.”

Frustracje Adesanyi pojawiły się po tym, jak Dan Hooker, jego kolega z teamu City Kickboxing, miał problem z otrzymaniem wizy na wylot do Las Vegas na walkę z Nasratem Haqparastem na UFC 266. Na szczęście dzięki zgłoszeniu sprawy do ambasady USA, przyznano mu wizę.”

Policja dwukrotnie zamknęła obozy treningowe podczas blokady poziomu czwartego, po tym jak początkowo pozwolono grupie zawodników na utworzenie tzw. bańki ochronnej w siłowni w Auckland podczas poprzednich blokad związanych z COVID-19.

„Ciągłe wysiłki mające na celu stłumić, rozbić i zakłócić funkcjonowanie naszej drużyny City Kickboxing, przeszkodzić w pomaganiu naszemu kapitanowi drużyny w przygotowaniu się do jego walki, to mnie najbardziej wkurzyło.

Już wiem, że oni mnie nie lubią, ci biurokraci z tego kraju. „Och, on za dużo gada, nie jest wystarczająco pokorny, nie reprezentuje prawdziwego Kiwi” To jest wbudowana wymówka.

Są również rasistami, nie chcą, aby czarny chłopak reprezentował Nową Zelandię. Ale Dan niesie ten kraj na swoich plecach.”

Adesanya następnie opowiedział historię z zeszłego tygodnia, w której wymieniono wszystkie zespoły i sportowców, którzy otrzymali pokoje na kwarantannę w MIQ między listopadem tego roku a marcem przyszłego roku.

Lista zawierała prawie wyłącznie nazwiska najpopularniejszych zawodników z najpopularniejszych dyscyplin, co nie było dobre dla niektórych innych dyscyplin i nowozelandzkich sportowców.

Brązowy medalista olimpijski w triatlonie Hayden Wilde, golfista Ryan Fox i gwiazda multisportu Braden Currie byli wśród tych, którzy wyrazili zaniepokojenie kłopotami MIQ wpływającymi na ich kariery i ogólną zdolność do powrotu do domu.

Adesanya, który wielokrotnie przechodził przez MIQ po walkach za granicą, mówił też wcześniej o tym, że kilka głównych dyscyplin otrzymywało zwolnienia z MIQ, podczas gdy inne sporty nie.

Jeśli chodzi o krajowych zawodników UFC, Adesanya wskazał, że zasługują na coś lepszego.

„Nie rozumieją, że jesteśmy teraz największą drużyną sportową z Nowej Zelandii. Nie mówię, że największą w historii, bo dopiero zaczynamy, ale w tej chwili. Jesteśmy tymi, którzy rozsławiają Nową Zelandię.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *