Israel Adesanya chce walczyć z Janem Błachowiczem o tytuł wagi półciężkiej. Błachowicz odpowiada

Wygląda na to, że mistrz wagi średniej UFC, Israel Adesanya chce zawalczyć o tytuł wagi półciężkiej stając do pojedynku z mistrzem Janem Błachowiczem, który jest gotowy do podjęcia wyzwania.

Jan Błachowicz, mistrz dywizji 205 funtów, dał jasno do zrozumienia, że przywita Israela Adesanyę w swojej kategorii wagowej, stawiając czoła wyzwaniu w obronie tytułu.

W odpowiedzi na informację podaną przez NZ Herald, że Adesanya jest gotowy do negocjacji w sprawie pojedynku mistrz vs. mistrz na początku przyszłego roku, Błachowicz dał do zrozumienia, że jest zainteresowany tym starciem.

„Słyszałem, że Israel Adesanya chce się ze mną zmierzyć w następnej walce. Nie ma problemu. Jeśli jesteście gotowi do walki w marcu, zróbmy to. Przygotujcie się na fajerwerki.”

Po tym jak Israel Adesanya (20-0 MMA, 9-0 UFC) pokonał przez TKO w drugiej rundzie Paulo Costę w zeszłym miesiącu na UFC 253, mistrz zadeklarował, że jest gotów zmierzyć się w kolejnej walce z Jaredem Cannonierem, jeśli pokona Roberta Whittakera na UFC 254. Tak się jednak nie stało, ponieważ Whittaker pokonał Cannoniera przez jednogłośną decyzją w zeszłym tygodniu. To zestawia Whittakera na miejscu pretendenta numer jeden do walki o pas, ale najwyraźniej rewanż nie interesuje Adesanyi, ponieważ pokonał już Whittakera w zeszłym roku odbierając mu tytuł mistrza.

Prezydent UFC Dana White powiedział, że rewanż Adesanya vs Whittaker jest „bardzo atrakcyjny”, ale być może plany Adesanyi dotyczące walki o pas wagi półciężkiej przekonają szefa UFC, aby zestawić tę walkę.

Jan Błachowicz (27-8 MMA, 10-5 UFC) został mistrzem wagi półciężkiej, pokonał przez TKO w drugiej rundzie Dominicka Reyesa na UFC 253 zdobywając tytuł zwakowany przez Jona Jonesa. Błachowicz nie ma zestawionego przeciwnika do następnej walki. Nadchodzący pojedynek pomiędzy Thiago Santosem a Gloverem Teixeira na gali UFC Fight Night 182 miałby wyłonić pretendenta do walki o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *