I Mińska Gala MMA już za dwa tygodnie

Niedawno opublikowaliśmy wywiad z Marcinem Frankiewiczem, który razem z żoną jako pierwszy zorganizuje zawodową galę MMA w podwarszawskim Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy wszystkich fanów sportów walki na galę Grappler Fight Night 1, która odbędzie się 18-ego października w hali sportowej przy ulicy Kopernika 9. Oto, co będzie można zobaczyć na gali.

W walce wieczoru zawalczy trener i zawodnik klubu Grappler Mińsk Mazowiecki, Marcin Frankiewicz (1-0). Obecnie Marcin skupił się na organizacji znanych już w Polsce zawodów Grappler Cup, których piąta edycja odbędzie się w najbliższą sobotę. Ponadto lider swojego klubu aktywnie startuje w zawodach BJJ, organizuje zawody MMA i BJJ. Rok temu współorganizował I Charytatywną Galę Sztuk Walki, na której miałem przyjemność stoczyć pojedynek w formule MMA. Zawodnik z przeszłością w Berserker’s Team i Alliance BJJ zmierzy się z Bogusławem Gałeckim z Akademii Dalekowschodnich Sztuk Walki Jissenkan Otwock. Będzie to dla niego debiut w zawodowym MMA.

Najciekawszym starciem na gali wydaje się być pojedynek pomiędzy dwoma utalentowanymi strikerami: Mateusz Żukowski z Arrachionu Olsztyn zmierzy się z Rafałem Sępkowskim z S4 Fight&Cross Warszawa. Żukowski w ostatni weekend września zanotował cenne zwycięstwo w Kickboxingu w formule Full Contact, kiedy na gali Ząbki Fight Night pokonał na punkty legendę polskiego Kickboxingu, Mariusza Niziołka. Podobnie jak Sępkowski ma za sobą starty w formule MMA. Podopieczny Roberta Jocza jest członkiem jednej z najlepszych ekip w polskim MMA. Sępkowski to mocno bijący striker, o czym przekonali się walczący z nim na ALMMA i GP Polski w MMA zawodnicy. Ostatnio wygrał czerwcowe zawody w Kobyłce deklasując rywali. Nie unika również treningów parterowych i zapaśniczych, ale jego płaszczyzną jest stójka. Dla obu będzie to debiut w zawodowym MMA i z pewnością obydwaj chcą znokautować rywala, co zwiastuje, że będzie to pojedynek wieczoru z mocnymi ciosami toczony głównie w stójce, czyli będzie na co popatrzeć.

W wadze do 70 kg naprzeciw siebie staną: Marcin Gałązka (1-1) z Klubu Walki Grappler Mińsk Mazowiecki i Daniel Chrzanowski (0-0) z Gladiatora Ostrołęka. Gałązka w ostatniej walce uległ solidnemu Muhamedowi Tulshaevowi z Kobyłki, w debiucie pokonał przez poddanie Łukasza Pyrkę. Chrzanowski nie walczył w MMA, ale ma za sobą występ amatorski na gali TNT 3, gdzie pokonał Kamila Hirtha. Na gali powróci również Grzegorz Białas (2-5) z Archanioła Warszawa. Prowadzący własny klub były zawodnik Alliance BJJ zmierzy się z Dariuszem Bielińskim z Adara Warszawa. Debiutujący w MMA Bieliński będzie pewnie chciał pomścić Przemysława Sokołowskiego, który na ostatnią chwilę postanowił zawalczyć z Białasem podczas ostatniej gali TNT, dając się poddać w pierwszej rundzie. Białas chce przedłużyć passę zwycięstw i skończyć walkę jak najszybciej, bo kolejną walkę ma zaplanowaną na PLMMA 42 we Włocławku. Warta odnotowania jest również obecność w karcie walk pojedynku kobiet, oraz znanego mecenasa sportów walki, Jakuba Lejwody.

Również znamienite grono gości specjalnych pojawi się na gali. Trener i promotor polskiego boksu, Andrzej Gmitruk potwierdził swoje przybycie podobnie jak największy talent polskiego MMA, Emil Różewski, zawodnik PROMMAC i FEN. Możliwy jest również przyjazd Marka Piotrowskiego, legendy polskiego Kickboxingu. Wszyscy goście powinni znaleźć chwilę dla fanów na krótką rozmowę i pozowanie do zdjęć. Poniżej pełna rozpiska i zapowiedź gali.

Walka wieczoru:
105 kg: Marcin Frankiewicz (1-0) vs Bogusław Gałecki (0-0)

80 kg: Mateusz Żukowski (0-0) vs Rafał Sępkowski (0-0)
70 kg: Marcin Gałązka (1-1) vs Daniel Chrzanowski (0-0)
77 kg: Grzegorz Białas (2-5) vs Dariusz Bieliński (0-0)
90 kg: Jakub Kuć (0-0) vs Zbigniew Należyty (0-0)
61 kg: Wioletta Szewczyk (0-0) vs Klaudia Ćwiek (0-0)
82 kg: Jakub Kopciński (0-0) vs Jakub Węcek (0-0)
70 kg: Jakub Lejwoda (0-0) vs Patryk Konstantyn (0-0)

K-1
73 kg: Krzysztof Kołodziejczak vs Daniel Żyra

One thought on “I Mińska Gala MMA już za dwa tygodnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *