Hospitalizowany w Dubaju Umar Nurmagomedov wypada z karty UFC 254

Khabib Nurmagomedov Instagram

Po raz trzeci Umar Nurmagomedov będzie musiał przełożyć swój debiutu w UFC w wadze koguciej. Tym razem przez chorobę, która wyeliminowała go na mniej niż tydzień przed walką na gali UFC 254 w Abu Zabi.

Umar Nurmagomedov (12-0 MMA, 0-0 UFC) miał zadebiutować w Oktagonie z byłym mistrzem wagi koguciej M-1 Global Sergieiem Morozovem (16-3 MMA, 0-0 UFC), który również miał stoczyć swoją pierwszą walkę w UFC na gali UFC 254, która odbędzie się w sobotę na Flash Forum na wyspie Yas w Abu Zabi.

Początkowo rosyjska agencja informacyjna TASS informowała, że Nurmagomedov był hospitalizowany z powodu „ciężkiej grypy, gorączki i wymiotów”, ale później kuzyn Nurmagomedova i kolega z drużyny, mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov poinformował, że objawy u jego kuzyna były wynikiem zakażenia gronkowcem, przez co Umar trafił do szpitala w Dubaju.

Khabib przedstawił sytuację w umieszczonym na swoim Instagramie wpisie:

„W ciągu ostatnich kilku dni, Umar przebywał w hotelu z wysoką gorączką, która została spowodowana przez zakażenie gronkowcem. Ale mimo to, on i cały nasz zespół byli zdecydowani, że wystąpi 24 października. Dziś rano, przed naszym lotem do Abu Zabi, pogorszyło mu się i został hospitalizowany w Dubaju. Wracaj do zdrowia bracie, tak miało być.”

Wyświetl ten post na Instagramie.

Всем Салам Алейкум. Последние несколько дней Умар пролежал в отеле с высокой температурой, которая была вызвана стафилококковой инфекцией. Но несмотря на это он и вся наша команда были настроены, что он выступит 24 октября. Сегодня утром, перед нашим вылетом в Абу-Даби ему стало хуже и его госпитализировали в Дубае. – Выздоравливай Братишка, значит так было суждено @umar_nurmagomedov

Post udostępniony przez Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov)

Oznacza to, że Umar Nurmagomedov został zmuszony do opuszczenia trzech debiutanckich walk w UFC. Jego pierwszy pojedynek, przeciwko Hunterowi Azure na UFC 249, został przełożony z powodu ograniczeń w związku z pandemią COVID-19, podczas gdy on sam wycofał się z drugiego starcia, przeciwko Nathanielowi Woodowi na UFC on ESPN 14, z powodu śmierci jego wujka i trenera, Abdulmanapa Nurmagomedova, po komplikacjach zdrowotnych związanych z COVID-19. Teraz choroba wykluczyła go z trzeciej próby wejścia do Oktogonu.

Khabib i Umar mieli rywalizować razem na karcie UFC 254, ale teraz tylko Khabib pojedzie do Abu Zabi z obozu przygotowawczego drużyny w Dubaju, ponieważ „Orzeł” przygotowuje się do pojedynku z Justinem Gaethje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *