Glover Teixeira vs Ovince Saint Preux na UFC Fight Night 73

UFN73 Teixeira vs Saint Preux

UFC po raz trzeci zawita do Nashville organizując 8 sierpnia galę UFC Fight Night 73 na której zmierzą się Glover Teixeira i Ovince Saint Preux.

Z nowym mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem, stawka tego pojedynku jest wysoka i zarówno Glover Teixeira (#5 22-4 MMA, 5-2 UFC) jak i Ovince Saint Preux (#6 18-6 MMA, 6-1 UFC) są bardzo blisko od walki o tytuł. Trenujący z członkiem Loży Sław UFC Chuckiem Liddelem, Teixeira jest groźny zarówno w stójce dzięki umiejętnościom bokserskim jak i w parterze dzięki bardzo dobremu BJJ. Dynamiczny styl i silne uderzenia są z kolei mocnym atutem OSP z kimkolwiek by nie walczył.

Ponadto na gali zobaczymy też walkę dwóch lekkich, młodych i obiecujących zawodników. Sklasyfikowany na #5 miejscu Michael Johnson (17-8 MMA, 8-4 UFC) będzie szukał okazji do piątego zwycięstwa z rzędu w starciu z Beneli Dariushem (11-1 MMA, 5-1 UFC). Sklasyfikowany na #14 miejscu Dariush jest mistrzem świata Jiu Jitsu i będzie zapewne szukał sposobu na zneutralizowanie stójki Johnsona dzięki umiejętnościom walki w parterze.

Na gali odbędzie się także jeden pojedynek kobiet w dywizji koguciej między #4 Sarą McMann (8-2 MMA, 2-2 UFC) i #8 Amandą Nunes (10-4 MMA, 3-1 UFC). McMann jest srebrną medalistką olimpijską w zapasach natomiast Nunes, to utytułowana zawodniczka Jiu Jitsu z czarnym pasem, która wszystkie 10 zwycięstw zakończyła przed czasem w tym osiem w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *