Glover Teixeira będzie musiał poczekać na Shoguna

Tydzień temu, szef UFC – Dana White powiedział publicznie dziennikarzowi Arielowi Helwani, że Mauricio „Shogun” Rua wolałby odejść z UFC, niż walczyć z Gloverem Teixeira – zmiennikiem Thiago Silvy, który z powodu kontuzji nie pojawi się na UFC149. Obóz Mauricio szybko obalił to stwierdzenie, mówiąc że to nieprawda: 

„Zaoferowali nam walkę z Gloverem. Rozmawiałem z moim zespołem i zdecydowaliśmy, że w najbliższym czasie Glover nie jest dla nas dobrą propozycją. Teixeira jest jednym z najlepszych zawodników. Znam go i szanuję, ale on dopiero co wszedł do UFC. On musi dostać więcej walk i wtedy nie będę miał nic przeciwko aby z nim walczyć. Poinformowaliśmy już UFC, że ta walka na razie nas nie interesuje. Po tym, UFC zaoferowało Brandona Verę i nie było żadnych problemów ze strony organizacji czy też zagrożenia zdjęcia mnie z karty walk. Ja także nie chcę opuszczać UFC i zawsze chcę walczyć z najlepszymi. Chcę dostać szansę na walkę o pas. W walce z Gloverem jeśli bym go pokonał, nie zdobyłbym niczego. Dlatego zdecydowaliśmy się zrezygnować z tego pojedynku, ale w przyszłości może dojść do tej walki.”

Być może prawda leży gdzieś pośrodku, a sam „Shogun” w rozmowie dla Portal do Vale Tudo powiedział, że faktycznie on i jego obóz zrezygnowali z tej walki, ale tylko z tego względu, że ten pojedynek nie dałby nic Mauricio. Według Mauricio, kolejna jego walka odbędzie się na UFC on FOX 4, a jego przeciwnikiem będzie Brandon Vera.

(fot. mmamania.com)

12 thoughts on “Glover Teixeira będzie musiał poczekać na Shoguna

  1. Walka z Rashadem byłaby jak najbardziej tutaj na miejscu, miała się odbyć ale się nie odbyła, teraz jest idealny czas, shogun po porażce z hendo a suga po porażce z Jonem, czy można sobie wymarzyć lepsze zestawienie?? Walka z verą jakoś kompletnie mnie nie interesuje…

  2. Zgadzam się z szato1304 – walka Shogun vs Rashad byłaby jak najbardziej na miejscu choć nie jestem pewien czy wyłoniłaby pretendenta do walki pas z Jonesem. Walka Shoguna z Verą zapowiada się co najwyżej średnio, chyba że chodzi o przetarcie przed poważniejszymi walkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *