Glover Teixeira będzie chciał zdominować Phila Davisa i zdobyć wreszcie tytuł

Glover Teixeira zawalczy w Philem Davisem na UFC 179 lecz zamierza zmienić kilka rzeczy w swoich przygotowaniach.

Glover Teixeira (22-3) do czasu walki z Jonem Jonesem w kwietniu tego roku miał wspaniałą passę 20 zwycięstw. Po porażce zdał sobie sprawę, że podjął kilka błędnych decyzji w przygotowaniach do walki z Jonesem.

„Przegrałem walkę i gdy tylko wyszedłem z Oktagonu zdałem sobie sprawę, że muszę zmienić kilka rzeczy w przygotowaniach. Jestem tam dla zabawy, wygrywam lub przegrywam. Wrócę do swoich korzeni, będę szanował swoje ciało i trenował tak jak zawsze to robiłem nie zwracając uwagi na to, jakiego mam przeciwnika oraz bez martwienia się o to, co muszę robić.”

Następnym rywalem Teixeiry będzie Phil Davis (12-2-1), kolejny dobry zapaśnik, jednak sam Teixeira nie widzi żadnego podobieństwa między Davisem i Jonesem.

„Jon Jones jest wyższy, to zupełnie inna walka. Jones zabiera się do obalenia w klinczu natomiast Davis częściej wchodzi w obalenie za obydwie nogi. Uważam, że Phil Davis ma lepsze kombinacje obaleń niż Jon Jones. Myślę, że Phil będzie mocno trenował boks ponieważ wie, że to nie będzie dla niego łatwa walka. Może nawet mnie obali, ale na pewno łatwo mu nie pójdzie.”

Brazylijczyk zapowiada kompletną dominację w walce z Philem Davisem, podobnie jak robił to w poprzednich pięciu pojedynkach w organizacji UFC.

„Będę ciągle naciskał, tak jak to zawsze robię. Zamierzam zrobić to samo co w walce z Baderem, Te Huna i Rampage’m. Właśnie tak to zrobię.

Będę dążył do skończenia. To nie będzie wyrównana walka. Myślałem, że Lyoto Machida wygrał walkę z Philem Davisem, ale nie protestowałem po wyniku ponieważ to była bardzo wyrównana walka. Ja udowodnię, że faktycznie wygrałem ten pojedynek i rzucę wyzwanie sędziom. Nie będzie tam walki w dystansie, ale będę chciał zobaczyć jak sędziowie będą to punktować po tym jak wygram trzy rundy obijając jego twarz. Oni mogą tam nawet posadzić jego ojca w roli sędziego i to i tak mu nie pomoże.”

Teixeira liczy na to, że zwycięstwo z Davisem przybliży go do walki o tytuł mistrza wagi półciężkiej.

„Phil Davis jest od dawna wśród najlepszych i jest twardym gościem, więc to kolejny krok w tej dywizji. Nie myślę o Davisie, Cormierze, czy innych czołowych zawodnikach. Chcę walczyć i wygrywać z najlepszymi, później chcę walczyć z kolejnym dobrym zawodnikiem i wreszcie chcę znów walczyć o pas. Tym razem zdobędę ten P******ny pas.”

Co Glover Teixeira sądzi o walce Jonesa z Cormierem? Jego zdaniem Cormier nie pokona mistrza.

„Każdy ma szansę, a Cormier to świetny zawodnik. On także ma szansę ale uważam, że będzie to trudne – Jones jest lepszy.”

Kolejnymi zawodnikami, którzy mają chrapkę na tytuł są Alexander Gustafsson oraz Anthony Johnson, jednak Teixeira chciałby aby Jones pozostał mistrzem do czasu aż znów się spotkają w Oktagonie.

„Mam nadzieję, że zostanie mistrzem. Byłoby fajnie móc znów zawalczyć o tytuł i jednocześnie zrewanżować się. To smakowałoby jeszcze lepiej. Jeśli jednak Jones przegra, nie chcę nawet na niego patrzeć (śmiech). Chcę tylko walkę o pas.”

3 thoughts on “Glover Teixeira będzie chciał zdominować Phila Davisa i zdobyć wreszcie tytuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *