Glory 18 oficjalnie ogłoszone: Kiria vs Roosmalen o pas wagi lekkiej

Wiemy już dokładnie, kiedy gruziński karateka, Davit Kiria będzie bronił po raz pierwszy pasa mistrza Glory w wadze do 70 kg. Mistrz Glory zmierzy się z Robinem van Roosmalenem na gali Glory 18, która jest zaplanowana na 7-ego października w Oklahomie. Oprócz walki wieczoru Glory ogłosiło turniej eliminacyjny w wadze półciężkiej.

Davit Kiria zdobył pas Glory pokonując na gali Glory 14 w Zagrzebiu dotychczasowego mistrza i niespodziewanego zwycięzcę turnieju na Glory 12, Andy’ego Ristie z Surinamu. Wyższy Ristie stracił pas w pierwszej obronie dając się zastopować w piątej rundzie pojedynku. Wcześniej Kiria w turnieju na Glory 12 przegrał w półfinale z van Roosmalenem. Pojedynek z mistrzem dostał dzięki wcześniejszemu pokonaniu Jurija Besmertnego i Murthela Groenharta.

van Roosmalen dwukrotnie był finalistą turnieju Glory w wadze do 70-ciu kg. Najpierw na gali Glory 3 w Rzymie przegrał w finale 8-osobowego turnieju z Giorgio Petrosyanem, a podczas wspomnianego Glory 12 został znokautowany przez Andy’ego Ristie. Po porażce z Surinamczykiem zawodnik Golden Glory pokonał na Glory 15 w Stambule Marata Grigoriana.

Ponadto na Glory 18 odbędzie się turniej w wadze półciężkiej, w którym wystąpią: weteran Superkombat, Bogdan Stoica, pokonany przez Tomasza Sararę Brazylijczyk, Saulo Cavalari, Amerykanin Brian Collette i pogromca Pata Barry’ego z gali Glory 16 w Denver, Zack Mwekassa. Poniżej obecna rozpiska gali.