Georges St-Pierre podpisał kontrakt na walkę z Michaelem Bispingiem na gali UFC 217

Joe Camporeale-USA TODAY Sports

Były mistrz wagi półśredniej Georges St-Pierre podpisał kontrakt na walkę z mistrzem wagi średniej Michaelem Bispingiem na gali UFC 217, która będzie walką powrotną po kilku latach przerwy.

St-Pierre od dawna mówił, że byłby gotowy wrócić do MMA, ale nigdy nie padły konkrety aż do początku tego roku kiedy ogłosił, że chce zawalczyć o pas wagi średniej z mistrzem Michaelem Bispingiem. Jeżeli nie dojdzie do jakichkolwiek zawirowań, kontuzji lub jeśli nie będzie końca świata, to walka ta odbędzie się 4 listopada w nowojorskim Madison Square Garden na gali UFC 217.

W przypadku wygranej Georgesa St-Pierre, dołączy on do wąskiego grona zawodników, którzy zostali mistrzami dwóch kategorii wagowych w historii UFC, a należą do nich Conor McGregor, BJ Penn i Randy Couture. GSP zwakował swój pas wagi półśredniej kiedy ogłosił przejście na emeryturę po udanej obronie tytułu w walce z Johnym Hendricksem w listopadzie 2013 roku na gali UFC 167.

Michael Bisping zdobył tytuł wagi średniej po znokautowaniu Luke Rockholda w rewanżu i obronił go w pojedynku z Danem Hendersonem powiększając swoją serię zwycięstw do pięciu wygranych walk.

4 thoughts on “Georges St-Pierre podpisał kontrakt na walkę z Michaelem Bispingiem na gali UFC 217

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *