Gala UFC 222 zagrożona odwołaniem

Adam Hunger-USA TODAY Sports

Wygląda na to, że wycofanie się z Maxa Holloway’a z głównej walki gali UFC 222 z Frankie Edgarem jest większym problemem niż to się mogło wydawać i okazuje się, że gali grozi odwołanie.

Prezydent UFC, Dana White, stoi przed poważnym problemem związanym z galą UFC 222. Mistrz wagi piórkowej Max Holloway został zmuszony do wycofania się z zaplanowanej obrony tytułu przed byłym mistrzem Frankiem Edgarem z powodu kontuzji. Od kilku dni organizacja szuka nowego przeciwnika dla Edgara i co prawda było już kilka ciekawych opcji, ale żadna z nich nie została zatwierdzona.

Ariel Helwani z MMAFighting zauważył na Twitterze, że Edgar prawdopodobnie będzie walczył z Brianem Ortegą. Ponadto, pomimo najlepszych prób UFC w zestawieniu pojedynku rewanżowego o pas wagi koguciej między mistrzem T.J’em Dillashaw a Codym Garbrandtem, ta walka się nie odbędzie, ponieważ Dillashaw odrzucił propozycję.

Według Helwaniego, organizacja może zostać zmuszona do anulowania gali zamiast obniżenia jej rangi do gali Fight Night transmitowanej na FOX Sports 1. Może się jednak tak zdarzyć, że zmienią ją na galę Fight Night jeśli nie będzie innego wyjścia.

UFC 222 ma się odbyć 3 marca 2018 r. W T-Mobile Arena w Las Vegas w stanie Nevada i wydaje się, że pozostało do niej jeszcze sporo czasu, jednak chcąc ratować kartę, UFC musiałoby zestawić na niej jakąś dobrą walkę z mocnymi nazwiskami. Problem w tym, że praktycznie wszyscy mają już zestawione walki lub leczą kontuzje.

Tak prezentuje się aktualna karta walk gali UFC 222:

C.B. Dollaway vs. Hector Lombard
Andrei Arlovski vs. Stefan Struve
Mackenzie Dern vs. Ashley Yoder
Ketlen Vieira vs. Cat Zingano
Sean O’Malley vs. Andre Soukhamthath
Bryan Caraway vs. Cody Stamann
Jordan Johnson vs. Adam Milstead
Beneil Dariush vs. Bobby Green
John Dodson vs. Pedro Munhoz

UFC odwoływało już w przeszłości swoje gale. Patrząc wstecz, organizacja musiała anulować galę PPV po utracie walki wieczoru w sierpniu 2014 roku na gali UFC 176: Aldo vs. Mendes 2. Ostatnim odwołanym eventem była gala UFC Fight Night 97: Lamas vs. Penn planowana na październik 2016 roku w Manili na Filipinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *