Frank Mir i Robert Drysdale o wspólnych treningach

 

(graciemag.com)

Korespondent graciemag.com odwiedził w Las Vegas Franka Mira, który przygotowuje się do walki z Shanem Carwinem trenując parter z Robertem Drysdalem i podpytał go o to jak idą mu treningi:

 „Ważę 265 funtów, a jestem dużo, dużo szybszy. Trenuję bardzo ciężko i podnoszę duże ciężary. Mój boks stale się polepsza, a do tego trenuję dużo jiu-jitu, prawie każdego dnia z Robertem Drysdalem, zarówno bez jak i z gi”

 Pomimo tego, że raz wygrałem z Lesnarem, to ciężko mi przełknąć ostatnią porażkę. Oto co się stanie: muszę pokonać Shane’a Carwina żebym mógł walczyć z Brockiem i nic ani nikt nie powstrzyma mnie od pokonania go i odzyskania mojego pasa. Każdy kto interesuje się tym sportem wie o czym mówię.”

Temu, co mówi Frank wtóruje sam Drysdale, mistrz ADCC absoluto z 2007 roku:

” Frank i ja trenujemy dużo jiu-jitsu, praktycznie codziennie. Frank jest niesamowity – jeśli nie będziesz uważał, to natychmiast Cię skończy. Zastanawiał się nawet nad startowaniem na tegorocznych Jiu-Jitsu Worlds! Jednak najlepszą częścią treningów z nim jest to, że jesteśmy przyjaciółmi. Jesteśmy w dobrych układach, spotykamy się i gramy w gry video… Czuję się częścią jego rodzinny. Zdobędziemy ten pas.”

13 thoughts on “Frank Mir i Robert Drysdale o wspólnych treningach

 1. Frank mir powinien trenowac zapasy a nie bjj to on jest jednym z najlepszych graplerow wiec tylko zapasy u niego sa bardzo slabe a jesli chce pokonac lesnara to musi kontrolowac walke a mir nigdy nie bendzie takim zapasnikiem jak lesnar wiec se nigdy nie poradzi z nim takie moje zalozenie …Niech mu carwin napierdoli bo mir mysli ze jest najlepszy xD

 2. Zapasy ma w miarę dobry bo jak 3/4 ciężkiej wywodzi się z Zapasów a w 1 walce zapasy brock nic nie dały i zobaczyliśmy świetny kneebar w drugiej walce forma fizyczna była słaba porównaj sobie dawnego mira a tego, po za tym drysdale to jeden z najlepszych grapplerów na świecie ale brak mu dobrych zapasów co było widać na adcc w bracelonie.

 3. HAHAHAH a jaki ona ma poziom? Sto razy lepszy od Lesnara jest Carwin albo Cain. Jedyny u niego na plus to świetne GNP i eksplozywność nie wiadomo jaka będzie walka, ale teraz bo tak długiej przerwie nie szybko odzyska formę.

 4. pomimo czarnego pasa bjj Mira chyba bardziej opiera się na ogromnej sile fizycznej niż na technice czy elastyczności, ale są tu lepsi eksperci od bjj, więc może niech oni się wypowiedzą 😉 pamiętajmy jednak, że facet wywodzi się z zapasów, a przynajmniej od tego zaczynał i wiele lat trenował

 5. Siła fizyczna i Mir? Chory jesteś? Mir od niebieskiego pasa startował w zawodach Gi i No Gi zobacz sobie jak pięknie poddał Brocka albo ten Armlock nazwany Mir Lock. Oczywiście BJJ Mira to tylko siła fizyczna.

 6. Komaro chłopcze zacznij czytać ze zrozumieniem, a nie rzucać epitetami jak rolnik na polu gnojem, to może zrozumiesz co napisałem – facet zaczynał od zapasów, jest przy tym bardzo silnym mężczyzną (rozumiem, że Twoim zdaniem to klon Royca Gracie) i tę przewagę wykorzystuje w walce, bo jak nawet nie zawsze idealnie dopnie dźwignię, to i tak jest w stanie ją wyciągnąć, ale z tego powodu trudno mieć do niego pretensje

  zaś wracając do pojedynków z Brockiem: w pierwszej walce to Lesnar sam się wpakował w tę dźwignię, natomiast w rewanżu Mir jakoś niewiele miał do powiedzenia, choć parę razy próbował coś w parterze i dlaczego obecnie twierdzi, że musi poprawić warunki fizyczne by nawiązać walkę z mistrzem UFC, czyżby sama technika to było za mało?

 7. A powiedz mi kto nie wykorzystuje siły fizycznej w BJJ i MMA?
  Co do poddania to to nie wiem czy tak łatwo się wpakował po za tym co w tym złego nie każdy umiem wyłapać takie błędy przecież BJJ na tym polega. I proszę nie wyzywaj mnie od chłopców z siłą fizyczną sam mówił, że poprawi i widać efekty. Wiem o co Ci chodzi z typ parterem ale to prawda Lesnar zdominował go zapaśniczo ostania ich walka to świetna jego kontrola, np zobaczmy walkę Randy vs Jacare tam też Randy kontrolował całą walkę i z każdej próby poddania jacare uciekał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *